Crampe abdominale, greata, diaree, constipatie

18-11-2012
bogdys
Nu este medic/terapeut
bogdys
Salut,


Am mai scris un subiect asemanator, totul a inceput acum 10-14 zile cu o durere vaga de stomac si diaree, ea se localiza in partea superioara dreapta a abdomenului si radia si in stanga. Durerea era suportabila, am fost constipat vreo 4 zile, am luat o pastiluta de dulcolax si mi-am revenit. Am stat 2-3 zile fara simtome iar de 5-6 zile au inceput alte probleme. Mai exact de marti am avut diaree apoasa, fara niciun simtom. a 2 a zii ea si-a mai revenit dar tot moi erau fecalele. Treptat diareea nu a mai fost apoasa dar tot moale. NU e cazu de desidratare, 1 data pe zi mergeam la wc. In fine de de 2 zile au inceput crampele la stomac, am luat 1 furazolidon, am scapat de diaree dar crampele au ramas. Mai nou ma mananca in zona rectala. Am citit pe forumuri si site-uri despre giardia, am cam toate simtomele. Nu am putut merge la medic am lucrat in fiecare zi pt a suplini un coleg care este in concediu.


Cam ce ati crede dumneavoastra ca as avea, tin sa mentionez ca sotia a eliminat niste viermisori in fecale si a luat tratament, duador, eu nu l-am urmat :)

PS : Eu iau si tratament cu cipralex, sufar de atacuri de panica si de anxietate care imi amplifica starea. Ce-i drept in ultimele 4-5 luni n-am mai avut nimic legat de anxietate dar de ceva timp se pare ca am inceput sa resimt cateva simtome. Practic anxietatea mea e bazata pe frica de a nu avea vreo boala incurabila, de ce ti-e frica nu prea scapi dar na :)
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipatia - primul ajutor
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Diareea acută
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • Greața în sarcină
  • Diareea bebelușului
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • De ce apare greața în sarcină?
  •