Cosuri pe fata cu puroi

23-01-2009
Daniiela
Nu este medic/terapeut
Daniiela
am si yO o intrebare:-s..pr meu are niste cosuri pe fata si unele au puroi si altele cojite..si vreau sa stiu daca daca este vro boala sau ceva si se ia prin saliva..pentru ca sincera sa fiu yO nu vreau sa am aja ceva pe fata..zicetimi si miee repede va rOgg:(
3 comentarii
0
23-01-2009, ora 17:03
sharona
Nu este medic/terapeut
sharona
buna ziua, sunt noua pe site, am folosit anticonceptionale diane 35 o peroada de timp dupa care am facut pauza 2 luni, la readministrare mi-au aparut foarte multe cosusi chistice, sunt diperata pt k ma invatasem cu o fata curata, as vrea sa stiu la cat timp dupa readministrarea anticonceptionalelor mi se reface tenul si nu mai imi apar cosuri. va rog sa ma ajutati, eu sunt la a doua folie mai am putin si le termin.multumesc mult
0
23-01-2009, ora 19:24
denisa_333
Nu este medic/terapeut
denisa_333
pentru: sharona : si eu am folosit diane 35 timp de 2 ani apoi am oprit definitiv administrarea.si a 2 luna de pauza mi au aparut cusuri pe fata spate si piept nu sunt mult dar sunt deranjante ca si eu mam invatat cu tenul curat, acum am tenul mai gras. eu am oprit definitiv diane 35 pentru ca am vazut cazuri de femei la 30 de ani care sau lasat de diane 25 si s-au umplut de cosuri. eu sper sa scap de ele in mod natural adica odata cu trecerea timpului. cu diane scapi de cosuri in aproximativ 3 luni asta depinde si de gravitatea accneei. diane 35 sunt bune importiva accneei dar doar cat sunt administrate , in intrarupere poti sa te trezesti cu o acneee mai grava. eu sunt in a 2 luna de pauza si sper sa nu imi apara multe cosuri. bafta si tie
0
24-01-2009, ora 12:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru Daniiela: Spune-i mai diplomat, ca sa nu-l superi, cand e bine dispus, sa mearga la dermatologie pentru tratament.Eventual ii poti spune ca mergi si tu cu el.Prin contactul cu fata lui poti lua si tu stafilococul.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •