Cosmaruri la somnul de dupa amiaza

12-10-2009
OlteanuAlina
Nu este medic/terapeut
OlteanuAlina
Buna seara, ma numesc Alina, am 35 ani si ma confrunt cu urmatoarele simptome: de aproximativ 3 luni simpt o presiune in interiorul fruntii, ca si cum cineva mi-ar fi pus o greutate, o durere suportabila, ca si cum mi-ar strange cineva capul intr-o menghina dar totodata deranjanta, mentionez ca sunt contabila si imi lucrez firmele acasa, nu am o munca foarte stresanta, deoarece nu am multe firme atunci cand ma simpt obosita si as vrea sa ma odihnesc de pranz, reusesc sa atipesc cam 20 minute, oarecum fortat pentru ca nu simpt ca as adormi de oboseala, ( corpul imi este obosit, dar creierul nu), iar cand ma trezesc, am palpitatii, imi raman fractiuni de secventa din diferite visuri ciudate, ma doare usor capul. Mentionez ca am o viata de familie obisnuita, un baietel de 10 ani care ma mai streseaza cu lectiile dar nu exagerat, am facu o tomografie, iar medicul mi-a spus ca mi se vede creieru un pic atrofiat, dar nu trebuie sa ma sperii, deoarece e posibil sa ma fi nascut asa. Va rog frumos daca puteti sa ma indrumati ce investigatii as mai putea face, ( analizele de sange imi sunt bune, calciul mai micut =8, hematii=10). As vrea sa fac un RMN, dar nu stiu ce sa aleg Rmn cu angiografie venoasa sau arteriala.
Va multumesc din suflet
2 comentarii
0
12-10-2009, ora 23:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Tot ce doriti sa faceti nu o sa va aduca nimic. Medicina alopata nu are cum sa va ajute in ciuda aparatelor de milioane de dolari si orice RMN sau mai ales tTomografie care il faceti sa stiti ca va dauneaza masiv nervilor si sanatati pt. ani intregi. Eu nu as face RMN sau tomografie nici sa-mi dati 10.000 euro cash...
Macar daca dupa aceste analize s-ar descoperi ceva, sau ar exista medicamente care sa va vindece cu siguranta, dar aste este o alta iluzie-
Daca doriti vindecare mergeti la un medic homeopat cu experienta. Nu exista nimic mai eficient si mai ieftin decat homeopatia.
Nu va pot recomanda decat 3 medici, depinde in ce oras sunteti.
0
19-11-2009, ora 17:29
buby
Nu este medic/terapeut
buby
buna!
Am si eu o mare problema de mica visez foarte urat, vorbesc prin somn, plang in cele mai rele cazuri tip foarte tare de trezesc tot blocul, dupa ce sunt trezita nu mi mai amintesc nimic devin iar lucida si ma supar ca de ce am fost trezita pt ca nu mi mai amintesc ce se intampla, sunt nopti cand mi e frica sa dorm de ce nici eu nu stiu am un sentiment ciudat daca adorm tip sunt trezita stau 5min si adorm iar tip tre sa stea mama pana dimineatza cu mn pt ca mie frica, de ce nici eu eu nu stiu.Sunt zile cand ma ia si pe strada acest sentiment de frica si nustiu cauza, nustiu daca sa apelez la hipnoza ca in rest sunt o pers comunicativa, vb cu toaat lumea ma comport normal seara e cosmarul, dimineata nu sunt tulburata sau sa ma trezesc obosita ca si cum nu s ar intampa nimic.Cel mai urat e cand sunt in stres in sesiune mi e frica sa dorm visez urat, sunt agiata si imi iau de la farmacie magneb6 ca sa fiu cat de cat om.Am observat de la un timp ca sunt si ffff irascibila dar asta cu iubitul si atat ma supar interpretez desfac firul in 4 si niciodata nu am fost asa si mi am pierdut increderea in mn si in l chiar daca el nu mi a gresit cu nimic ma trateaza ca o regina eu tot am ceva ce nu mi convine.
Va rog sa ma ajutati ca m am mai consultat cu cineva si mi a recomandat tratament psihologic alternativ.adica hipnoza si tratament normal, am uitat sa specific ca sunt o pers f deschisa eu nu tin in mn nimic daca ma deranjeaza ceva spun si despre problema mea o discut cu iubitul cu mama si cu sora fffff deschis nu ma deranjeaza sau nu recunosc,
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.