Contractura musculara! URGENT!

11-02-2011
Adinasdz
Nu este medic/terapeut
Adinasdz
Buna ziua,

Sora mea in varsta de 19 ani a fost diagnosticata acum doua zile cu o contractura musculara in partea stanga a abdomenului. Ma ingrijoreaza faptul ca vomeaza des, nu poate sta in nicun fel, nu poate dormi si se pare ca nu raspunde la medicamente. Febra nu a facut, parintii mei au crezut ca ar putea fi apendicita, dar durerea ei este in stanga. I-au administrat calmante, algocalmin, medicamente pentru a stopa voma si chiar supozitoare insa toate acestea nu reusesc sa o calmeze decat pentru putin timp, cateva ore.
Va rog trasmiteti-mi cateva sugestii pentru a-i ameliora macar putin starea.
Va multumesc!
4 comentarii
0
11-02-2011, ora 12:26
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Incearca masaj usor cu ulei de arnica..
De la ce a facut contractura asta, de la sport cumva? :blink: Si de ce vomeaza? Sunt cam ciudate reactiile pentru o banala contractura musculara :(

(nu sunt medic)
0
11-02-2011, ora 13:20
Adinasdz
Nu este medic/terapeut
Adinasdz
Asa se presupune, ca de la sport, dar si mie mi se par ciudate simptomele, ea poarta corset de un an, si doarme cu el. e pentru a ii indrepta coloana. sa fie el cauza?
0
11-02-2011, ora 14:47
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Mai bine sa o vada si alt medic...Mai ales daca vomeaza. E bine sa cereti a doua parere
Contracturile apar de obicei la spate, la ceafa..si nu sunt insotite de stari de voma
0
11-02-2011, ora 14:57
Adinasdz
Nu este medic/terapeut
Adinasdz
iti multumesc! o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: