Constipatie acuta

02-04-2009
Stephan_26
Nu este medic/terapeut
Stephan_26
Buna ziua! IN primul rand doresc sa va multumesc pentru faptul ca dati o mana de ajutor celor ce au nevoie, iar in ziua de azi chiar este mare lucru. Problema mea a inceput de aproximativ 3 luni si jumatate cand in urma unor analize de rutina mi s-a descoperit o colecistita severa si transaminazele marite ( de aproape 3 ori fata de limita maxima admisa ). De atunci am tinut un regim alimentar strict, am scazut in greutate destul de mult ( de la 104kg la aproximativ 83kg acum ) si am observat ca a intervenit si o constipatie severa ( unde inainte "ieseam" zilnic, acum o data la 4-5 zile si de fiecare data cu "ajutor" laxativ ). In plus am repetat analizele si am observat ca amilaza pancreatica este de 74, 2 fata de limita maxima admisa de 52. Am o cunostinta care a avut analize asemanatoare numai ca amilaza pancreatica era de aproape 240 si a fost diagnosticat cu cancer la colon sau pancreatic. Planuiesc sa ma duc din nou la doctorul gastro-enterolog cu care am colaborat si prima oara, dar inainte as fi dorit sa aflu daca aveti o parere referitoare la problema expusa sau poate de ce nu si o recomandare pentru un medic bun. Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.