Confuza.. nu stiu ce sa fac | Forumul Medical ROmedic

Confuza.. nu stiu ce sa fac

13-07-2011
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Incerc sa descopar cauza unor simptome foarte neplacute, care ma deranjeaza de cateva luni bune deja.
Am diverse senzatii, ce apar de regula la o cistita, infectie urinara;, , ceva"deranjant la vezica urinara, gen mancarime sau inflamatie, senzatie de urinare, lipseste usturimea dar apare caldura la urinare.
Problema este ca simptomele apar destul de des si de fiecare data urocultura este NEGATIVA.In atari conditii primesc de la medicul de familie ( pe care cred ca l-am stresat deja, asa ca de fiecare data ma duc singura la laborator ptr urocultura) doar sfaturi de bun simt- doi litri de lichide pe zi, nu umbla desculta pe gresie etc.
Ce as putea face? Astept sugestiile celor care s-au confruntat cu asa ceva.Multumesc.
7 comentarii
0
13-07-2011, ora 00:59
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ecografie la rinichi ai facut? Sa nu fie de la microcalculi (nisip). Oricum, se vad si vezica urinara si rinichii. Daca nici asa nu se vede nimic si urologul ti-a facut si consult local, tot tractul urinar este fara probleme, poate senzatia e de la geva genital.
0
13-07-2011, ora 01:14
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc ptr raspuns, eclectica. Am facut ecografie si e ok iar genital am suferit acum 8 ani o histerectomie, Si eu ma gandeam sa nu fie de la menopauza indusa chirurgical dar de la medici nu am primit decat.. ridicari de umeri( ca sa fiu eleganta )Senzatiile sunt deranjante si chiar azi am primit iar un NEGATIV tot ce pot face e sa iau Urinal Akut.
0
13-07-2011, ora 15:17
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Prolapsul e vezica a fost exclus?
0
13-07-2011, ora 15:23
armina
Nu este medic/terapeut
armina
NU, nu mi-a sugerat nimeni asa ceva.Ce ar trebui sa fac?
0
13-07-2011, ora 15:56
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Pai tot la urolog trebuie mers, desi daca ma gandesc bine un ecografist bun ar fi vazut daca vezica urinara e cazuta.
Dar daca ma gandesc si mai bine am avut rinichi cazut bine si din 5 ecografisti numai unul l-a vazut, , ,

Ce vreau sa spun este ca gandidu-ma la ce ai scris, poate ca dupa histerectomie, in timp, vezica sa fi cazut un pic in fata, sau in jos si de asta senzatiile, dar fara a avea analizele schimbate. Daca urinezi si mai des decat de obicei si la rinichi totu-i in regula eu astea zic ca ar trebui investigate: vezica urinara si tractul urinar.
Eu una as merge la alt urolog, as intreba de posibilitatea asta, ca acum exista si alte metode de investigat tractul urinar in afara de ecografie, sa fie excluse prolapsul si orice altceva, (pot crest chestii benigne pe tractul urinar, s-au mai vazut cazuri.)

Daca e ceva psihogen nu stiu, dar eu zic ca se pot face analize "fizice" mai amanuntite sa ai o rezolvare concreta si o viata normala, sa nu te deranjeze starea asta.
Numai Bine!
0
13-07-2011, ora 22:18
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc mult, Eclectica, ca de obicei, sfaturi pertinente si cu mult bun simt.Sanatate.
0
13-07-2011, ora 22:36
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Si eu iti multumesc si iti doresc sanatate si sa dai de medici cu rabdare!
Sa ne revedem cu bine si cu problemele rezolvate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.