Comitialitate!

26-04-2008
broask
Nu este medic/terapeut
broask
Salut!!am si eu niste probleme am 18 ani si pan acum cateva luni nu am avut deloc probleme cu santatea in mod special...In urma cu ceva timp am avut o criza si ma rever criza la faptul ca am avut o simpla modalitate de lesin(cu muscare de limba)..La prima criza medicii mi'au spus faptul ca am avut glicemia scazuta.Ce'a de'a 2 criza am avut'o la un intervat de 1 luna de prima si tot asa pur si simplu am lesinat din cauza unor dureri ingrozitoare de burta(criza tot cu muscare de limba)...Cea de'a treia criza si ultima sper sa fie a fost acum 1 sapt din cauza faptului k in seara respectiva am fost la o petrecere dar nu am facut nimic spercia nici macar nu am consumat alcool(criza tot cu muscare de limba)..Mentionez factul ca o criza dureaza in jur de 5-10 min iar cand ma trezesc din lesin sunt perffect constient...Am fost in tot acest timp si am facut analize la toate...EEG mi'a iesit "predispozitie la epilepsie"..tomograful a iesit bun, iar RMN la fel de bun(doar o sinuzita maxilar mi'a gasit la RMN).Momentan fac un tratament bazat pe lamotrigina.As dori cu mare instistenta sa'mi dati o parere vizavid de acest caz...Multumes!
2 comentarii
0
27-04-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
si eu cred ca este o forma de epilepsie minora. trebuie identificata cauza si eliminata.poate ar trebui sa faci un CT(computer tomograf).
0
28-04-2008, ora 00:00
broask
Nu este medic/terapeut
broask
Da...dar problema e ca am facut cu CT si mi'a iesit bine...am facut si un RMN si tot nu mi'au gasit nimic.EEG mi'a iesit prost atata tot.as dori un rasp...Astp raspuns..Multumesc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.