Combinatia prezervativ, spermicide si lubrifiant | Forumul Medical ROmedic

Combinatia prezervativ, spermicide si lubrifiant

13-09-2014
eustake
Nu este medic/terapeut
eustake
Salut! Este buna combinatia dintre Spermicide, Lubrifiant pe baza de apa si Prezervativ? Daca da care dintre ele ( produse ) s-ar potrivi intr-un act sexual?

Eu ma gandeam la : Lubrifiant pe baza de apa, Prezervativ de la durex, la spermicide am o dilema, chiar nu stiu...

Ma gandesc ca sunt 3 in total, si una din ele sa nu o ' atace ' pe cealalta, deci care ar fi combinatia aproape perfecta?
2 comentarii
0
14-09-2014, ora 00:45
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ABSTINENTA


si daca te tot gandesti la aceasta problama ce sa aleg sar putea sa nu mai ai nevoie de ea pt ca vei fi atat de stresat incat dansa sau putea sa se culce si sa te faca de rusine, asa ca traiesteti sansa si protejazate cu una dintre ele atat pe tine cat si partenera, si lubrifierea este buna pt a nu va rani si zgaria in zonele intime.
0
15-09-2014, ora 14:27
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Foloseste doar prezervativul corect. Spermicidul s-ar putea sa dauneze integritatii prezervativului, deci mai bine eviti.Iar lubrifiantul il poti folosi doar daca nu exista suficienta lubrifiere naturala.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: