Colul uterin la doar 8-10 cm spre iesire, e ceva normal???

05-05-2008
flaviutza
Nu este medic/terapeut
flaviutza
Buna am o problema extraordinar de grava:( pt mine.. am doar 19 ani..si in urma unor contacte sexuale am avut dureri groaznice..
In timp ce ma spalam am introdus degetul adanc in vagin si am gasit un nod mare cam de 2 cm. Am fost de urgenta la ginecolog, dar doamna, calma, mi-a spus ca am o ciuperca la intrare pt care mi-a dat tratament cu crema CLOTRIMAZOL 1% si mi-a recomandat spalari cu bicarbonat de sodiu iar nodul despre care vorbeam mi-a spus ca este colul uterin..mi-a dat si tratament cu comprimate vaginale tot CLOTRIMAZOL si le-am utilizat in mod indicat. Dar inca am scurgeri galbicioase care au un miros discret dar la o mai mare atentie se simte.
Mie nu mi se pare normal pt ca nu pot avea relatii sexuale din cauza durerilor prea mari dar ginecologul nu mi-a spus nimic ca ar fi in neregula cu colul meu uterin pe care-l pot atinge doar numai cu degetul. Cu iubitul meu am oprit relatiile sexuale pt a nu agrava. Ciclul menstrual este normal. Oare sa apelez si la alt doctor?
Va rog sa-mi dati un raspuns cat se poate de repede..
VA MULTUMESC!
1 comentarii
0
07-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Intradevar ce ati palpat dumneavoastra este colul uterin.Daca spuneti ca mai aveti secretii care va supara este indicat sa faceti un examen de secretie vaginala pentru a vedea daca infectia cu candida a trecut sau daca este o infectie si cu alt germen.
Toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.