Colul uterin deschis la 12 saptamani de sarcina

01-06-2007
daniela82
Nu este medic/terapeut
daniela82
Salut, am si eu o intrebare, am fost la control acum 2 zile, am 12 saptamani si medicul mi-a spus ca inca am colul deschis, si imi este ffff frica de cerclaj, nu vreau sa stau mai mult la pat toata sarcina, ca un om bolnav..credeti ca exista sanse sa se inchida colul si dupa 12 saptamani?
2 comentarii
0
02-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Şanse sigur că există, dar există şi un risc destul de mare. De ce vă e frică de cerclaj ? Nu e o intervenţie chiar aşa complicată, e chiar mai simplă decât operaţia de apendicită.
0
24-01-2008, ora 00:00
elea
Nu este medic/terapeut
elea
In urma unui control de rutina mi sa spus acelasi lucru. La 15 sp mi sa facut cerclaj. Si eu eram speriata dar sa stii ca nu e mare chestie. Nu am avut dureri si la 2 ore ma plimbam si luam masa. Important e sa nu faci efort fizic nici acum si nici dupa interventie si evident fara sex
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: