Colpita specifica - Macmiror pentru el?

25-11-2010
andreea2401
Nu este medic/terapeut
andreea2401
Buna ziua. Am si eu o problema si sper sa imi citeasca si mie un medic mesajul. In urma unui examen de secretie vaginala am primit rezultatul: epitelii poligonale; PM-frecvente; flora microbiana poliflora; mucus; trichomonas vaginalis. Domnul doctor mi-a dat tratament cu Tinizol (pentru mine si pentru sotul meu), Macmiror ovule, Macmiror unguent. Cand mi-a dat reteta domnul doctor mi-a specificat ca unguentul "il va folosi el acolo" (exact acestea au fost cuvintele medicului). Automat m-am gandit ca este un unguent pentru sotul meu dar dupa ce l-am achizitonat am constatat ca e unguent vaginal, deci e pentru mine. Acum nu inteleg la ce s-a referit medicul. Sa se dea sotul meu in timpul raporturilor sexuale timp de 7 zile? Sa il foloseasca exclusiv doar sotul meu 7 zile? Sau sa il folosesc doar eu? Pe internet am mai citit ca nu e recomandat sa intretii raporturi sexuale cat timp esti sub tratament. De aceea chiar nu stiu cum trebuie sa interpretez cuvintele medicului, deoarece dansul nu mi-a specificat nimic cum ca ar trebui sau nu sa intretinem raporturi sexuale in aceasta perioada. Va rog mult sa ma ajutati!
1 comentarii
0
02-12-2010, ora 07:50
hermione71
Nu este medic/terapeut
hermione71
BUNA DIMINEATA... SI MIE MI S-A PUS DIAGNOSTIC :COLPITA MICOTICA.FARA SA MI SA SE ASTEPTE REZULTATUL DE LA LABORATOR AL SECRETIEI VAGINALE. ULTERIOR AU SOSIT REZULTATELE SI MI S-A SPUS CA LEVURILE INSEAMNA CANDIDA... TRATAMENTUL A FOST DAT INAINTE DE REZULTAT, SI NU L-AM URMAT...DEOARECE SIMPTOMELE AU DISPARUT CU SPALATURI CU DIVERSE CEAIURI PLUS BICARBONAT SI UNGUENT GALBENELE...ORICUM AU FOST SIMPTOME USOARE SI NU PREA SUPARATOARE... USOARE MANCARIMI, NU TOT TIMPUL SI INTRADEVAR SECRETIA CARE A RECOLTAT-O DOAMNA DOCTOR ERA BRANZOASA, ALBA. MIE MI-A TRECUT CU NATURISTE PLUS PROBIOTIC ( lactobacillus) LUAT, PASTILE SI IAURT ACTIVIA MANCAT MULT.

.. AM EFECTUAT ANALIZA LA SECRETIA VAGINALA SI EA ESTE: - EPITELII -FRECVENTE,... BACILI GRAM POZITIVI, FRECVENTI, FORME MEDII SI SCURTE... SI, LA ALTE OBSERVATII - FRECVENTE CELULE SUPERFICIALE SI INTERMEDIARE ETALATE, RELATIV FRECVENTE POLIMORFONUCLEARE DEGRADATE, FRECVENTE LEVURI - SPORI SI FILAMENTE... VA ROG SA-MI SPUNETI CE INSEAMNA ACESTE DATE?...PS- AM MERS LA DOCTOR PENTRU CA AM AVUT O MICA MANCARIME PE LABIILE MICI SI O SECRETIE CA BRANZA, SI UN PIC DE USTURIME LA MICTIUNE... ASTEPT CU NERABDARE RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA BINEVOITOR... VA MULTUMESC SI VA DORESC TOATE CELE BUNE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.