Colpita

22-01-2009
xoxo
Nu este medic/terapeut
xoxo
Buna ziua,

acum 3 luni am inceput sa am niste dureri care au debutat cu o jena din cand in cand la testicule, apoi la prostata, apoi jena continua, fara scurgeri, doar ca din cand in cand imi apareau pe capul penisului niste bubite. Am fost la urolog, mi-am facut o gramada de investigatii - prostata este ok, analizele de urina au iesit ok, am facut o gramada de analize, inclusiv spermograma. Totul ok. Nu a iesit nimic. Mentionez ca nu urinez des si deloc noaptea. Apoi a fost sotia mea la ginecolog, pentru ca dupa contactul sexual avea si ea dureri. Si-a facut o serie de analize si singura chestie care a iesit a fost ca are celule polimorfe in exces. Dr ei ginecolog mi-a dat si mie sa fac o analiza a secretiei uretrale si la fel, singura chestie iesita din normal a fost legata tot de numarul celulelor polimorfe. Doctorita ne-a diagnosticat cu colpita si mie mi-a dat tratament timp de 10 zile cu metronidazol, 2 pe zi. Dar acest tratament nu a avut niciun rezultat - doar disparitia bubitelor de pe penis. Senzatia de jena atat pe uretra si prostata a ramas. Cand i-am spus dr ca nu a functionat, mi-a dat tratament 10 zile cu Nizoral pastile, 2 pe zi. AM simtit clar o imbunatatire, dar nu simt sa se fi vindecat complet, adica mai am cateodata o senzatie de jena care imi da si o stare de irascibilitate. Oare tratamentul nu a fost complet? Trebuie sa mai iau ceva?

Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
04-08-2011, ora 19:45
moghy
Nu este medic/terapeut
moghy
Salut xoxo, si pan la urma ai rezolvat, ce ai avut?Poate ajuti pe cineva cu raspunsul tau.
0
04-08-2011, ora 22:10
xoxo
Nu este medic/terapeut
xoxo
Salut!

Pana la urma am ajuns la un urolog bun, care mi-a recoltat secretie din prostata. In urma analizelor a iesit infectie cu stafilococ auriu, localizat in prostata. Deci, diagnostic - prostatita, infectie cu stafilococ. Am urmat tratamentul prescris(antibiotice, antiinflamatoare), si am luat si un an de zile Permixon.
Mi s-a recomandat sa fac si multa miscare.

Sper sa fie de folos comentariul meu.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.