Colon Iritabil

02-07-2014
Rasfat
Nu este medic/terapeut
Rasfat
Am dureri in partea dreapta sub coaste de circa 6 luni. Am facut colonoscopie, endo si CT abdominal, ecografie, toate sunt bine. In urma acestor investigatii mi s-a pus diagnosticul de SCI.Acum urmez tratament cu spasmonen si debridat.Analizele de sange normale, am fost diagnosticata cu HP, am urmat tratament cu antibiotice. Durerile le am in continuare, la cateva zile apar si 2-3 scaune moi/zi. Va rog ajutati-ma cu un sfat, o indrumare pt. ca nu mai stiu catre ce specialitate sa-ma mai indrept. Precizez ca durerile se amplifica dupa un stres mai puternic, o suparare.
Cu multumiri.
1 comentarii
0
04-07-2014, ora 08:14
Frasia
Nu este medic/terapeut
Frasia
AM fost diagnosticata cu colon iritabil, am urmat tratament cu antibiotice NORMIX, Duspatalin ptr durere si ZIR FOS pentru refacerea florei intestinale. Conteaza f mult ce mananci adica ce tie iti face bine mie NU.Deci urmareste de la ce consum de produse apare diareea.Dar stresul, emotia pot provoca diaree.Medicii considera ca ai HP din analiza din fecale.Dupa repetarea tratamentului dupa un an de zile mi-am dat seama ca dieta conteza si in plus consum drojdie de bere dimineatza cam 10 gr diluat pentru refacerea florei. Sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratament colon iritabil
  •