Colon Cleanser functioneaza? Vreau sa il cumpar. Rog raspuns

10-05-2008
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua m-am gandit sa imi cumpar produsul Colon Cleanser si vreau sa stiu daca intr-adevar functioneaza si daca s-ar putea sa dea reactii adverse:| Vreau sa il folosesc deoarece am cam toate simptomele care ar arata ca ar trebui facuta aceasta curatare a colonului:
* constipatie
* sindromul colonului iritabil;
* oboseala ;
*greata;
* exces in greutate
* raceli frecvente
* respiratie urit mirositoare (uneori ) desi respect toate regulile de igiena;
* scaun urit mirositor
* gaze si balonare;
* indigestie
* dureri de cap frecvente
* probleme ale pielii, eruptii, etc
* posibila infectie cu Candida la stomac, deoarece am si un gura si vaginala.

Va rog sa imi spuneti pot sa folosesc acest produs cu incredere sau nu?Ca nu stiu ce sa mai incerc ca sa scap de aceste pb.Sunt si suspecta de paraziti intestinali datorita faptului ca mi-a iesit la analizele de sange Eozinofilie!Am inteles ca acest produs sau produsele de genul te scapa si de paraziti, deoarece aceste reziduri care se depun de-a lungul aniilor in colon favorizeaza aparitia si inmultirea bacteriilor si parazitiilor.Va multumesc.
3 comentarii
0
27-05-2008, ora 00:00
Daniela2008
Nu este medic/terapeut
Daniela2008
Colonix este un produs din plante si fibra naturala care intr-adevar ajuta in problemele ce tin de colon si digestie in timp ce detoxifica organismul. Este mai complex deoarece contine o mai mare cantitate de plante sub forma a trei produse care se folosesc ca o cura de 2 pana la 3 luni. In ultima perioada tot mai multe centre de medicina alternativa recomanda detoxifierea organimului pentru a avea un sistem mai puternic si sanatos. De aceea este bine sa facem o astfel de cura cel putin o data la un an sau doi cu produse pe baza de plante.
0
28-05-2008, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
Va rog contactati-ma -*

(*modificat de administrator)
0
11-08-2008, ora 00:00
nona.do
Nu este medic/terapeut
nona.do
Folosesc de 4 zile doar Super Colon Cleanse; -*

(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Colonoscopia virtuală 3-D ar putea include și analiza prin holograme
  •