Colargol - cat de des? pentru Dl Dr. F. Valeriu

20-11-2014
covenina
Nu este medic/terapeut
covenina
Buna ziua, domnule doctor!

Am o intrebare referitoare la folosirea Colargolului, baiatul meu de aproape 3 ani acum a fost mai tot timpul racit, adica a tinut-o dintr-o raceala in alta (cam de la sfarsitul lui august) cu secretii nazale normale. Am folosit pentru desfundat nasul apa de mare de la Humer si picaturi Vibrocil si Colargolul, 10 zile in septembrie si inca 10 in octombrie.

Acum a cam terminat cu secretiile dar noaptea respira mai mult epe gura, adica de doau ori pe nas si apoi deschide gura, el are tendinta sa respire numai pe nas dar nu poate...As putea sa ii mai pun in nas Colargol? sau credeti ca este posibil sa aiba nevoie de operatie de polipi? Am vazut ca recomandati doar doua cure de Colargol si daca rezultatele nu se vad, atunci operatie, dar el fiind mai tot timpul racit cu secretii.cu urechile doar prin octobrie a avut la un momedat o ureche mai rosie 'aproape de otita' asa s-a exprimat medicul pediatru care ne-a recomandat maxitrol picaturi in urechi. pentru nas ne-a recomadat atunci si nasic pentru copii dar nu l-am folosit din cauza prospectului si mai incercasem in trecut si de la primul puf a zis ca il doare capul...

Multumesc anticipat pentru raspunsurile dumneavoastra!
1 comentarii
0
20-11-2014, ora 13:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
se poate face si 10 zile in noiembrie
dupa care o sa faceti o pauza pana in primavara
e bine ca tratamentul cuy colargol sa se faca p[e nasul curat, dupa tratatea racelilor si secretiilor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.