Cojirea pielii pe degete

20-08-2007
StefanAdrian
Nu este medic/terapeut
StefanAdrian
Buna Ziua !
de 7 zile mi se cojeste pielea pe degetele de la maini si picioare dar pe degetele de la maini mai mult pe buricul degetelor nu si pe maini si palme Ce as putea sa am ?? vreau sa fac o subliniere caci mi se cojeste pielea daor unpic pe maini si pe picioare ce as putea sa am este vorba de o boala de piele ??

Multumesc Anticipat !!
10 comentarii
0
23-08-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ai putea avea o ciuperca la picioare si o reactie alergica la nivelul mainilor. Cred ca ar trebui sa te vada un dermatolog.
0
24-08-2007, ora 00:00
StefanAdrian
Nu este medic/terapeut
StefanAdrian
fara medic nu se poate ??
Alte remedii mai stiti ?
0
24-08-2007, ora 00:00
StefanAdrian
Nu este medic/terapeut
StefanAdrian
pe degetele de la mana nu ma mananca pielea doar asa se cojeste iar la picioare la fel.
0
11-11-2007, ora 00:00
missbiancuta
Nu este medic/terapeut
missbiancuta
Fetitei mele i se cojea pielea de pe palme si degete de la picioruse si medicul de familie i-a recomandat vitamina A, sa ungem zona cu Nizoral si i-a trecut repede.
0
16-07-2008, ora 00:00
simona*green
Nu este medic/terapeut
simona*green
am aceeasi problema...cred...adica se manifesta asemanator...mie insa mi se cojeste doar pielea de pe degetele de la maini, nu in palma sau pe picioare...adica se formeaza niste basicute mici si se sparg...nu stiu despre ce ar putea fi vorba!vreo vitamina lipsa?tin sa spun ca nu mananc lactate...va rog, dati-mi un raspuns.multumesc anticipat!
0
30-08-2009, ora 22:30
daryus_daryusik
Nu este medic/terapeut
daryus_daryusik
se poate sa ai lipsa de calciu si cred ca ar fi bine sa bei lactate mai multe daca zici ca nu bei de loc adika nu consumi !!! parerea mea si ar fi bine sa te consulte un medic !
0
30-08-2009, ora 22:34
daryus_daryusik
Nu este medic/terapeut
daryus_daryusik
As avea o intrebare la un medic pediatru daca sar putea ! Astmul bronsic persistent dupa ce este tratat poate reveni ?
0
12-08-2010, ora 16:14
netyro
Nu este medic/terapeut
netyro
buna ziua, am si eu tot aceias problema cu cojirea pelei de pe degetele aratatoare de la ambele miini dar de la celelante nu si nu pot intelege de ce? pe virful degetului numai si ma deranjeaza mult ca nu pot face nimica cu ele.va rog mult daca puteti sa ma ajutai cu un sfat.Va multumim mult.
1
15-08-2010, ora 18:08
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplicati Elocom crema, de 2 ori pe zi, dimineata si seara.
0
10-08-2017, ora 22:26
ionut8226
Nu este medic/terapeut
ionut8226
Buna seara,

Acum 1 luna de zile m-am intors din Maldive si la o saptamana mi-a aparut in zona inghinala o pata rosie, cat o moneda de 50 bani. Am mers la un dermatolog si diagnosticul a fost pitiriazis rozat, mi-a mai recomandat sa fac si un test de sifilis. Mi-a recomandat Elocom. Am facut testul pentru sifilis si a iesit NEGATIV. Am mai mers la inca un dermatolog acelasi lucuru pitiriazis rozat. Am folosit Elocom si petele au disparut in 3 saptamani. Problema este alta, am stari de oboseala, nu prea mananc, am slabit vreo 3-4 kg in 1 luna...nu pot sa imi deau seama starile astea le am de la pitiriazis rozat pentru ca am inteles ca vindecarea lui dureaza intre 4-8 saptamani si mi-a trecut in 3 saptamani? Sau este posibil sa am altceva? Este posibil sa fi luat vreun virus din Asia?
Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Un nou posibil tratament pentru psoriazis
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Stigmatizarea socială este frecvent percepută în rândul pacienților cu psoriazis
  •