Coji.Mancarimi pe scalp

07-01-2010
Game101
Nu este medic/terapeut
Game101
De 1 an si ceva am aceasta problema.

Singura solutie cu care am incercat sa o combat a fost samponul.Am incercat toate tipurile de sampoane.
Niciunul nu da rezultate.Dupa ce ies din baie, parul este ok.Dupa o ora apar acele coji si odata cu ele si mancarimile.Singurul care a dat rezultate a fost Nizoral, are un efect mai lung, de o zi.Nizoral il incerc mai rar pentru ca este cam scump.La calitate nu il contest, este foarte bun, dar o sticluta de 60 ml - 40 - 50 RON e cam mult.

Ma poate ajuta cineva cu o solutie?Cam ce ar trebui sa fac, cu ce ar trebui sa incep?
1 comentarii
0
14-03-2012, ora 19:01
piciusmile
Nu este medic/terapeut
piciusmile
am si eu nevoie de ajutor de mai bine de 3 ani ma confrunt cu problema matretii.cojite ca niste zganci albe aproape in tot capul si cand ma spal simi iau cojitele ma ustura scalpu de simt ca fac pe mine si dupa 1 zi incep sa apara din nou si plus de asta apar si mancarimi groaznice am incercat un tratament cu sodiu de la headsholder era bun dar mi se ingrasa parul dupa 2 zile si daca nu ma spalam dupa 3 zile imi apareau aceleasi simptome din nou.ce as putea incerca?din cate am inteles nu exista un tratament definitiv care sa dispara.va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.