Coarctatie de aorta

20-01-2010
alecsandrina
Nu este medic/terapeut
alecsandrina
Buna, am 18 ani si in urma cu 10 ani am fost operata de coarctatie de aorta. In urma operatiei mam simntit bine. Insa in urma cu 1 an am inceput sa devin foarte sensibila. Anul trecut am facut 3 pneumonii una dintre ele a necesitat spitalizare iar celelalte 2 tratament injectabil la domiciliu. Mentionez ca 2 pneumonii au avut loc cam la 4 saptamani una de cealalta. Eu fiind o persoane destul de sensibila la microbi, raceam des dar tratamentul consta in medicamente gen aspirina, paracetamol. Am facut examene imunologice si au iesit bine. Nu imi explic care a fost cauza pneumoniilor si daca au ceva legatura cu operatia mea. Si aici vine intrebarea mea: o sa pot duce la bun sfarsit o sarcina pe parcursul vietii? Va intreb asta pentru ca am nelinistete usurinta cu care ma imbolnavesc si gravitatea bolii. va multumesc
1 comentarii
0
05-06-2014, ora 17:50
elenaavram05
Nu este medic/terapeut
elenaavram05
Il recomand din tot sufletul pe domnul dr. Deleanu impreuna cu prof. Thanopoulos. Copilul meu a fost diagnosticat cu o malformatie cardiaca congenitala - un defect septal atrial (DSA) destul de mare. Dupa ce am asteptat in zadar pe la usile doctorilor pentru o simpla ecografie, minunea a facut sa ajung pe mainile acestor oameni exceptionali care mi-au insanatosit fetita. Tin sa multumesc acestor perosane minunate pentru ca i-au redat copilului meu sansa la viata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.