Cncer de col uterin?

22-03-2009
kelly c.
Nu este medic/terapeut
kelly c.
Am 29 de ani.De ani de zile am tot avut infectii urinare frecvente si secretii vaginale anormale.Am tot fost la medici, am urmat tratamente, fara recuperari miraculoase.La ceva timp, apareau aceleasi probleme.
In ianuarie am facut un test Papanicolau, rezultatul -modificari HPV.Am si un chist de 33 mm la ovarul drept.
Sumar de urina-valori normale, sediment-depozit de cristale de oxalat de calciu,
urocultura-bacteriurie<100 000 ufc/ml.Am facut si o colposcopie si mi s-a spus sa stau linistita ca rana pe care o am nu e ingrijoratoare.Mi s-a prescris Cervugid -3 cutii cu pauze de cate 7 zile intre ele, Norfloxacina-5 zile, Ibuprofen-pe perioada menstruatiei si ceva pentru cresterea imunitatii.
Am terminat Norfolxacina, sunt la a doua cutie de Cervugid.Problema e ca dupa ultimul contact sexual (in timpul tratamentului, cu prezervativ) au aparut usoare sangerari si dureri abdominale.Nu mi s-a intamplat niciodata sa sangerez in urma unui contact sexual.Nu stiu la ce medici sa mai merg si ce analize sa mai fac.Poate imi recomandati un medic ginecolog bun in Suceava (la care sa ajung si repede) sau poate ar trebui sa merg la un spital mai bun, in alt oras.Vreau sa fac un copil si trebuie sa rezolv intai problemele astea.
1 comentarii
0
23-03-2009, ora 20:35
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cu tratamentul prescris nu se va vindeca rana de pe colul uterin.Schimba ginecologul si cauterizeaza rana.Dupa cauterizare abtine-te de la relatii sexuale doua luni.Trebuie sa gasesti in Suceava un medic bun.Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.