Clinici Oncologice in Bucuresti

23-01-2014
Emil S
Nu este medic/terapeut
Emil S
As dori sa urmez cel mai eficient tratament posibil pentru un cancer de gat. Astept ultimele analize de la spital, iar recomandarea intiala a doctorului este pentru radioterapie si/sau chemoterapie.
Singurele clinici particulare pe care le-am gasit in Bucuresti si care ofera aceste servicii sunt Amethyst si OncoFort. Am sunat la Amethyst si am aflat preturile pentru sedintele de radioterapie si chemoterapie. In schimb cei de la OncoFort imi spun ca preturile se afla abia dupa consulatatia intiala...
Are cineva experienta cu aceste doua clinici, care este mai buna? Mai sunt si alte clinici in Bucuresti de care nu stiu? Ce parere aveti de spitalul Hociota pentru radioterapie si chimoterapie?
Mutumesc!!
12 comentarii
0
23-01-2014, ora 20:18
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
nu se face asa ceva la hociota, iar daca esti interesat doar de clinici private, mai exista si proaspat deschisa neolife, se pare. apoi mai sunt toate spitalele clinice cu radioterapie: fundeni, coltea, elias si posibil militar.
0
23-01-2014, ora 20:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu merg la MUNICIPAL si sunt foarte multumit de cele oferite si de modul de tratare al pacientului de catre doctori si asistente, si nu in ultimul rand de eficacitatea cu care se lucreaza.Au o organizare buna care te ajuta sati rezolvi problemele in cel mai scurt timp si fara sa cauti ca bezmeticul prin spital, inca de la intrare sta o asistenta care te indruma unde ai nevoie.
0
24-01-2014, ora 00:23
Emil S
Nu este medic/terapeut
Emil S
Multumesc petru raspunsuri! Stiti adresa in Bucuresti la NeoLife? Pe situl lor am gasit numai o adresa in Turcia..
La celelalte spitale Fundeni, Coltea, Elias, Municipal -- care este timpul de asteptare intre consultatie is tratament, au aparatura performanta petru radiologie, recomandati un anumit oncolog?
OncoFortul nu vrea sa spuna pretul pe sedinta, am sunat de doua ori.. pierd clientii daca nu dau informatii... Are cineva experienta cu aceasta clinica?
0
24-01-2014, ora 00:33
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Eu am fost trimis sa zicem azi la MUNICIPAL la un anumit medic si cand am ajuns cu toate actele pregatite am si primit tot ce imi trebuia ca sa merg la comisia de la CNAS cu dosarul pt tratament.
Ieri am vorbit cu doctora si azi cand am ajuns am asteptat 3minute si ma primit la cosultatie si in urmatoarea jumatate de ora mi sa luat si sange pt analize, si am intrebat tot ce ma interesat si ea raspunzandumi nu eschivand esti bine sau nu stiu.
0
24-01-2014, ora 00:36
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ION GEORGESCU sati mai zic inca ceva care sar putrea sa te socheze putin: MAJORITATEA medicilor care sunt la stat adica in spitalele de stat SUNT ACEEASI si la privat, adica au cabinete sau lucreaza si la centre private, acum depinde si de tine ce vrei si la cati bani, dar de multe ori rezultatul este ACELASI dar la alt cost.
0
24-01-2014, ora 10:31
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
ion georgescu, daca esti genul de persoana pe care o intereseaza atat de tare "cat costa", s-ar putea ca optiunea de a urma tratament in privat sa nu fie ceea ce iti doresti tu in primul rand. iradierea costa pe la aceste clinici, in general, in jurul a cateva mii de euro, cel mai probabil pe la 3 - 5 mii. cu chimioterapie concomitent e si mai scump, iar sa continui chimioterapia pe banii proprii tot acolo, inca si mai scump.
0
24-01-2014, ora 12:04
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Daca aveti niste bani de cheltuit este important sa ii cheltuiti cu cel mai mare beneficiu posibil pt sanatatea dvs., asa ca va recomand un sejur scurt la Roma la doctorul Simoncini, care a salvat sute de oameni ! Trebuie sa stiti ca tratamentul oncologic clasic este un sir de incercari nereusite si modalitati de tratare, nici macar oncologia nu le numeste tratamente propriu-zise, pt ca nu sunt ! Daca luati orice antiinflamator sau antibiotic pana sub pragul intoxicatiei eficienta va fi cam aceeiasi cu a oricarui medicament scump !
Incercarile (trialurile) de noi medicamente ar trebui facute numai si numai pe medicii oncologi si familiile acestora, doar asa s-ar putea imbunatati eficienta tratamentelor si se poate face un progres in cea mai rusinoasa si criminala specialitate inventata vreodata de omenire !
Pentru doua persoane care au murit tragic, insa accidental si total neprevazut au cazut o multime de capete din toate structurile, insa pentru genocidul pe care il desfasoara calculat, statistic, zi de zi aceasta specialitate inventata artificial, vad ca nu se sesizeaza nimeni, ba se pare ca medicii si cercetatatorii prospera aproape invers proportional cu rezultatele ! Este absolut incredibil ce se intampla !
0
24-01-2014, ora 13:25
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
e normal sa nu se potriveasca mintea ta cu realitatea, pentru ca tu esti nebun, stevens :D din fericire pana si medicina asta mincinoasa pe care o propovaduiesti tu este ceva mai greu de infaptuit din spatele gratiilor, asa ca lumea este putin mai la adapost de simoncini si alti criminali, infractori si escroci ca el :D din pacate spitalele de nebuni sunt usor cam prea aglomerate in romania, ca atare tu ai acces sa-ti debitezi minciunile si fanteziile spurcate si delirurile tale pseudostiintifice sau religioase sau de ce natura mai sunt, pana o sa se gaseasca un loc si pentru tine intr-o camasa de forta calduroasa si confortabila !

pentru restul: spre binele vostru, cand vedeti o postare pusa de stevens, este recomandabil sa o sariti cu totul, fara sa mai cititi nici doua randuri; asta cu exceptia situatiei in care, ca mine, ati invatat sa radeti copios pe seama tampeniilor unui nebun ca el.
0
24-01-2014, ora 15:08
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Raul eu nu pot sa-ti replic pe masura pt ca ajuti aici oamenii sa intelega diagnosticele iar pe de alta parte esti dovada vie ca spalatul pe creier actioneaza eficient pe toata viata, ori eu nu sunt Don Quijote sa ma lupt cu morile de vant ! :)
Nu-ti fa probleme pt locurile disponibile la psihiatrie, sunt destule pt voi toti dar mi-e teama ca nu este tratament pt ce aveti voi ! Singura solutie eficienta pe care o vad este sa fiti incolonati cate cate 7-10 persoane, in frunte cu profesorii universitari, apoi sefii de lucrari, doctoranzii, studentii eminenti.. Un glonte de AKM parca trece prin 5 sau 7 persoane, daca-mi aduc bine aminte :) ! Persoanele din spate mai putin spalate pe creier vor fi utile in viitor pt recalificare la locul de munca !
Exista si metode mai umaniste, de exemplu trimiterea pe frontul din Afganistan, munca in minele de uraniu sau in cel mai fericit caz pensionarea anticipata cu ordin de restrictie la cel putin 200 de m fata de spital, ca sa nu mai recomandati otravuri pe retete compensate !

Nu-ti doresc spor la treaba, fereasca Dumnezeu, la ce treaba faceti voi !
0
24-01-2014, ora 19:30
Emil S
Nu este medic/terapeut
Emil S
Prin cultura si educatie, in Romania este o rusine si un secret sa vorbesti despre costul unui serviciu. Lista de preturi afisata la privat te scapa de incomoditatea de a baga bani in buzunar pe ascuns cu
teama ca "ai dat" prea putin ori prea mult. Din cate vad, pretul ajunge tot pe acolo in final... Din pacate, observ ca unele clinici private merg dupa sistemul de la stat si traditional, iti spun cat te costa abia dupa ce iti iau banii pentru o prima consultatie ca sa "te prinda"..
0
26-01-2014, ora 14:25
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
recomand tuturor care apeleaza la acest forum, sa ignore postarile lui stevens care nu sunt altceva decat rodul unor minti fie intoxicate fie atinse de diverse forme grave de psihoza fie de fals si escrocherie! sevens este un mincinos !
0
27-01-2014, ora 19:01
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
PT ION GEORGESCU eu mam operat de trei ori la acelasi medic sotia a nascut de doua ori cu acelasi medic, eu fiind de 15 ani bugetar, si cu toate astea miam permis acele operatii eu va sfatuiesc sa nu mai ganditi ca pe timpul COMUNISTILOR si sa mergeti sa va tratati la medici buni si nu unde este mai ieftin ca sa zic asa si ca o comparatie sotia la nastere a dat 600 ron si o nepoata 500 euro si CULMEA AMANDOUA AU NASCUT la fel prin cezariana copii sanatosi.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depistarea precoce a cancerului la femeie
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Un dispozitiv nanometric ar putea depista și supraveghea evoluția cancerului
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • Consumul ridicat de cafea a fost asociat cu creșterea riscului de cancer colorectal la bărbați
  • Cologuard - un nou test neinvaziv de screening pentru cancerul colorectal
  • Administrarea zilnică de aspirină scade riscul de cancer (meta-analiză)
  •