Clealarion infectie ochi?

19-10-2009
bgelop
Nu este medic/terapeut
bgelop
Buna ziua,
As avea si eu o problema legata de infectia ochiului.Acum 2 luni mi-a aparut la ochiul drept o infectie sub forma unui ulcior.Am mers la farmacie de acolo mi s-a recomandat un unguent si dupa 5-6 zile de tratament am crezut ca mi s-a vindecat.
Apoi a revenit infectia am crezut ca a este tot vorba de ulcior, am luat din nou unguent kanamicina si timp de o luna si jumatate nu mi s-a mai vindecat.In cele din urma am mers la un oftlmolog acum cateva zile si mi s-a spus ca este nevoie de operatie si ca ar trebui sa merg si sa-mi fac analizele pt ca as fi suspect de diabet.Diagnosticul a fost " Clealarion pe pleoapa inferioara"
Doctorul ofalmolog mi-e prescris o reteta, ceva picaturi de pus in ochi iar daca dupa acest tratament infectia nu dispare atunci operatia este absolut necesara.
Daca poate cineva sa-mi spuna mai multe despre aceasta boala as fi recunoscator.

Va multumesc
1 comentarii
0
19-10-2009, ora 15:13
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Nu fi atat de sigur ca oftamologul te va vindeca iar acele picaturi nu cred ca te vor ajuta. Dar nu este cazul sa disperi si nici sa te operezi !
Du-te la un medic homeopat cat mai repede sau

cumpara de la o farmacie homeopata remediul Staphysagria CH15 din care SUGI de de 4 ori pe cate o granule, in primele 3 zile, dup acare reduci la 3 si dupa ce avanseaza vindecarea reduci la 2 granule pe zi. In 10 zile cel mult te vei vindeca. Costa 6 lei, o lista cu farmacii homeopate am plasat aici, uitata-te la articolele puse de mine. La urcioare si infectii de la ele in 90% din cazuri este nevoie de Staphysagria.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.