Ciuperca sau stafilococ

07-11-2007
Radhoo
Nu este medic/terapeut
Radhoo
de 5-6 ani in urechi se formeaza niste coji care la indepartare formeaza rani si curge un lichid iar dupa 2 zile de usturimi rana se intareste si se formeaza din nou acele coji...tot de vreo 5 ani pe buza superioara in centru am o buba care se umfla si care la fel face niste cojite pe care le rup si apoi se face rana numai ca nu curge niciun lichid...astfel de cojitze mai am pe "fata" penisului care la rupere formeaza leziuni care ustura... mentionez ca am fost la dermato si mi s'a spus ca am micoze...mi s'a prescris tratament cu triderm pe penis si in urechi si advantat milk pe buza...niciun efect ! astept raspuns, Va multumesc!
4 comentarii
0
07-11-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate poti primi ajutor de la un ORL-ist!
0
17-11-2007, ora 00:00
redman21
Nu este medic/terapeut
redman21
si eu am cam aceeasi problema cu urechile si uite ce recomanda o doamna care a avut si ea probleme de genu: "M-am interesat si se pare ca e vorba de o dermatita seboreica extinsa la nivelul urechior. Uite solutia pe care am gasit-o si problema a disparut instantaneu: exista la farmacie un unguent numit Dermovate(nu e f scump;pana in 100000 cred). Incearca-l!! e suficient sa te dai cu f putin dupa ce te speli si te stergi si iti garantez ca a doua zi, max.a treia nu vei mai avea nici o coaja!!! chestia e ca o sa fol o cantitate mica din el pt asta si probabail ca nu vei mai avea nevoie de el!! ". voi incerca si eu asa. sper sa functioneze
0
17-11-2007, ora 00:00
Radhoo
Nu este medic/terapeut
Radhoo
merci pt sfat redman...o sa incerc...desi am folosit si Triderm...dispareau dar dupa 3-4 zile aparea la loc...ms oriqm
0
20-11-2007, ora 00:00
redman21
Nu este medic/terapeut
redman21
dermovate e nr.1.:D:D:D:D dermovate rullz, il folosesc de 2 zile si deja da rezultate.::D:) <:-P
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: