Ciuperca in zona anala

21-05-2013
dandree
Nu este medic/terapeut
dandree
Buna ziua, Am de ceva timp, de peste un an in zona fesei stangi, un fel de ciuperca. Arata ca o muscatura, neuniforma sub forma unor umflaturi, guguloaie tari. Nu sunt unite intre ele. Din cand in cand am mancarimi cumplite. Ma mai lasa, se mai retrag, reapar. In acelasi loc. Nu s-au extins. Dupa ce ma scarpin ma lasa mancarimea. Am incercat cu triderm. Nici un efect. Nu mai scap de ele. Ce ar putea fi. Pot trimite si foto. Multumesc.
4 comentarii
0
21-05-2013, ora 01:05
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
De ce nu mergi la un dermatolog sa afli sigur ce ai si sa ti se dea tratamentul cel mai potrivit? Poate iti faci mai rau cu ce iti dai si va fi mai greu de tratat.
Sanatate!
0
21-05-2013, ora 11:20
dandree
Nu este medic/terapeut
dandree
Am fost. Am dat de unul de nici nu a vrut sa vada. In orasul meu sunt cei mai celebrii medici din Romania. Ii vedeti mereu la stiri. Din cauza asta a apelat la acest forum. Am mai fost aici. Tratamentele de la ei nu au functionat pentru ca unul dintre ei nici nu s-a uitat. S-a uitat doar pe o foaie si cam atat.
0
21-05-2013, ora 13:40
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Da-mi voie sa nu cred partea asta "cu nici n-a vrut sa vada". Dermatologul nu are cum sa puna un diagnostic fara sa se uite si eventual sa ia probe pentru analiza. Deci ce facea cand te-a vazut si i-ai spus ca "am ceva pe fesa"? A spus: "bine, lasa, revino, acuma daca tot ai venit, oricum nu ma uit?" Si daca te-a trimis medicul de familie, sigur s-a uitat si aveai pe acea hartie un prezumtiv diagnostic.
Parerea mea.
De la distanta nu se pun diagnostice, iar tratamentele luate din auzite pot face mai rau.
Schimba medicul si vezi ce e de facut.
Mult succes!

Daca iti pune diagnostic si vezi ca nu esti multumita de rezultatul tratamentului, poti reveni, intr-adevar, poti primi sugestii care ajuta.
0
21-05-2013, ora 16:37
dandree
Nu este medic/terapeut
dandree
Ai sa razi, dar ceea ce tu ai povestit, asta s-a intamplat. E un ciudat ala. Nu apucam sa deschid gura, ca zicea... da da stiu, stai jos... da da. Eu am crezut ca-i clarvazator, dar nu nu era. Am avut un dermatolog bun, dar din pacate a decedat. Mama mea lucreaza in sistem si ii stie. Probabil ca va trebuii sa ma duc in alta parte. Stie cineva, ceva de cel de la Valcea? Am auzit ca este un medic exceptional pe dermato!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.