Ciuperca? Mucoasa alba?

22-12-2009
andrei.v
Nu este medic/terapeut
andrei.v
Buna, am sieu o problema care ma framanta de ceva timp.
In urma cu ceva timp, am avut un contact sexual cu prietena mea, dupa ceva timp, tot penisul sa umflat, dar a tercut dupa putin timp, dar dupa acest lucru, a inceput sa imi apara un fel de mucoasa alba, nu stiu cum sa ii zic altfel, o chestie alba care tot timpul imi apare, tot timpul spal, dar imi apare la scurt timp, nu cred ca sunt scurgeri, dar nu stiu ce sa cred, nu miroase, este moale, se ia cand spal zona, nu stiu ce sa cred.
Nu am pete sau basici, pur si simplu aceasta mucoasa alba.
Din cate am observat, predomina mai mult la capul penisului, in partea inferioara, acolo este mai mult activa.
Astept un raspuns si pareri, plus un tratament pentru aceasta afectiune.Am stat si cautat dar nu am gasit nimica asemanator, dar poate nu am cautat cum ttrebuie.
Va multumesc mult anticipat
4 comentarii
0
22-12-2009, ora 17:48
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Se poate sa fie o simpla micoza. Totusi, umflarea penisului nu face parte din tabloul obisnuit al micozelor. Ar fi foarte recomandabil sa consultati un dermatolog. Asemenea lucruri nu se rezolva prin Internet, ci prin consult dermatologic.
0
23-12-2009, ora 11:24
andrei.v
Nu este medic/terapeut
andrei.v
Am inteles, dar acuma de sarbatori este cam greu sa te duci sau sa faci o programare.
Poate un sfat, un tratament sau ce medicamente ar trebui sa iau, asta pana trec sarbatorile.
Ar fii minunat.
Plus de asta, am inteles ca o ingura de bicarbonat, intro cana de apa calda, timp de 10 zile ar avea efect.
Si la sfarsit, cum se face aceasta micoza?Transmisa sexual sau sunt si alte tipuri de a face micoza?
0
28-12-2009, ora 01:16
gigibra
Nu este medic/terapeut
gigibra
sant si eu interesat domnule doctor in cazul unei usturimi in interiorul penisului ce poate fii ?? mentionez ca examenul urologic a post negativ dar la urina mi-au aparut urmatoarele rezultate ::::leucocite -relativ rare /////, epitelii plate -rare ////// mucus- prezent////// cristale oxalat de calciu -rare //////// proteina -15 in plus ecografia mi-a reliefat nisip la un rinichi mentionez ca am constientizat usturimea imedeat dupa un raport sexual cu o doamna mai in varsta sau conserva de ton sa fie de vina????!!!!!
0
22-04-2011, ora 01:40
Alxsim
Nu este medic/terapeut
Alxsim
Buna seara, mi-a iesit acum ceva timp pe capul penisului doua "ciuperci" albe, nici nu le simt, cand le spal dispar dar dupa iar apar la interval de 1 zi ( am facut sex protejat) cum sa o tratez? mi-au iesit cam de cand mergeam la stranduri la iazuri... am 19 ani... multumes o zi buna...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: