Citire analize medicale - Urticarie

01-07-2008
Ficzus
Nu este medic/terapeut
Ficzus
Va rog mult sa ma ajutati cu niste interpretari ale unor analize...Ma confrunt cu o urticare cronica, cam de jumatate de an... am facut tratamente multe insa daca nu iau pastile imi apare... cu tot cu tinut regim alimentar... Saptamana trecuta am mers la spital cu un bilet de trimitere de la medicul dermatolog si m-a internat in spital... mi-au facut analize dar nu mi-ai spus nimic concret, mi-au dat un calciu lactic cand facam cate o criza si o gura se sirop syphoral si cam atat! Va rog sa ma ajutati cu interpretarea analizelor...m-am cam speriat mergend la medicul dermatolog care mi-a zis ca sunt niste modificari la rinichi, ficat si electroforeza... La ecografie: Ficat lob drept de 123 cm si lob stang de 52 cm, luben liber, pancreas normal, splina 90 cm, rinichi drept 103 cm, stang 105 mm bazinat... VSH - 10 mm, Glucoza- 82 mg ide, Limf - 34%, Mo - 5%, eoz - 2%...Electroforeza: Albumine -51%, alpho 1 -3, 3%, alpho 2 -12, 8%, beta -12, 4% si gamma -20, 5%... Imunograma - ig G 2042, ig A 355 si ig M 340... Astept cu nerabdare parerea Dvs!Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.