Citamegalovirus

31-05-2012
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna ziua. Va rog cine stie la sigur sa-mi raspunda:As vrea sa fiu mamica dar cu cu 6 luni in urma am dat analize si mi-a iesit ca am CITOMEGALOVIRUS -0, 12 NEGATIV si 2, 761 POZITIV, atunci medicul ginecolog mi-a dat tratament pe care l-am urmat, dar despre copii nu am intrebat fiindca atunci nu-mi era in plan sa fac un copil dar totusi parca mi-e frica de riscurile ce pot aparea.(ginecologul e in concediu dar eu as vrea sa ma pregatesc inainte de a ramine insarcinata)
Este intr-atit de periculos, poate mai bine e sa renunt la gindul de a fi mamica a doi copii (un baiat am deja ).
Sau e posibil cumva de a reduce riscul pentru copil.
Sau poate trebuie sa repet analiza sa vad la moment ce e cu acest virus.
Poate ar trebui sa primesc ceva pentru imunitate, dar nustiu ce.
3 comentarii
0
01-06-2012, ora 14:20
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Trebuie repetat testul acum si vazut in ce masura tratamentul a avut efect. Periculos- exista risc si de malformatii, avort spontan, dar cel mai bine iti repeti analizele si mergi la medicul tau sa ti le interpreteze si sa iti spuna ce tb facut in continuare. Sanatate!
0
01-06-2012, ora 16:16
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Va multumesc mult.
Am uitat sa concretizez ca era IgM-0, 12 NEGATIV si IgG-2, 761 POZITIV, daca are vreo importanta.
0
01-06-2012, ora 16:37
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Trebuie refacut oricum. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul