Cifoza?

17-05-2009
Gabriella30
Nu este medic/terapeut
Gabriella30
in urma cu cateva luni am inceput sa am ameteli fff puternice sa imi pierd echilibrul, dureri de cap f puternice (migrene), stari de sfarsire, nu aveam putere in maini si picioare drept ptr care am inceput sa umblu pe la medici.tin sa precizez ca am si spasmofilie.am mers la neurolog unde mi sa re comandat sa fac o encefalograma, care mi-a iesit ff bine deci din p.d.v neurologic nu am nimic, am mers si la endocrinolog crezand ca tiroida imi face probleme dar nici aici nu s-au gasit nereguli.si intre timp am mers sa imi fac si o radiografie cervicala deoarece acuzam unele dureri in zona respectiva si mi sa spus ca am Cifoza iar din cauza ei am aceste ameteli, dureri deoarece nu mi se oxigeneaza cum trebuie creierul si in plus imi apasa pe niste nervi.mi sa recomandat sa fac kinetoterapie dar pana voi incepe kinetoterapia mi sa recomandat sa iau Ketoprofen 1 pastila pe zi si Betaserc 3 pastile pe zi (8 mg) cea mai mica doza.intrebarea mea este daca cineva a mai urmat acelasi tratament si daca sa vindecat cat de cat adica daca a scapat de acele stari f proaste.in special de ameteli.si unde as putea merge sa fac kinetoterapie ? multumesc
2 comentarii
0
17-05-2009, ora 22:42
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
citeste prospectele, eu m-am uitt pe net si am vazut ca ketoprofenul e contraindicat in ulcer peptic activ, asta inseamna ca e putin daunator la stomac, probabil trebuie sa fii mancata cand il iei.
E foarte important sa citesti si prospectul.
sanatate!
0
18-05-2009, ora 01:55
Gabriella30
Nu este medic/terapeut
Gabriella30
da asa este trebuie sa mananc ff bn chiar dupa prima pastila luata ma cam usturat putin stomacul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.