Ciclu neregulat, intarziere cu 3 zile mai mare decat de obicei, rezultate test sarcina

13-12-2008
bebeleu
Nu este medic/terapeut
bebeleu
Deci daca am ciclul neregulat, de obicei imi intarzie 4-5 zile dar acum mi-a intarziat deja 7 si mi-am facut testul de sarcina si mi-a iesti negativ. atunci nu poate fi vorba de sarcina nu-i asa? cateodata simt o usoara durere de burta ca inainte de ciclu? oare din ce cauza?
4 comentarii
0
14-12-2008, ora 12:12
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mergi la un control ginecologic si o ecografie pelvina.Numai bine!
0
16-10-2010, ora 21:35
dianapuf
Nu este medic/terapeut
dianapuf
buna seara
am o mare problema, mi-a intarziat ciclul 10 zile, sunt putin speriata ce poate fi?
mentionez ca am avut contact sexual protejat ...uneori am dureri de spate dar in rest nici un fel de simtoma.
sunt deranjata in schimb de o secretie genitala foarte abundenta.
merita saimi fac griji ?
0
21-10-2010, ora 23:00
bebelutacocoluta
Nu este medic/terapeut
bebelutacocoluta
Problema mea este ca mi-a intarziat menstruatia de 6 zile, s-a mai intamplat, dar de data asta in locul ei a aparut o pata maronie (destul de pautin a curs) pe chilot, cam de 3 zile. A existat un contact neprotejat, dar am facut un test de sarcina in a doua zi de intarziere si a iesit negativ.Semnele premenstruale inca exista, dar tin sa mentionez ca in ultimele 2 luni am depus f, f mult efort (sala-2 ore /zi), oare sa fie asta cauza sau este sarcina?
0
22-11-2012, ora 19:54
michelle4u
Nu este medic/terapeut
michelle4u
am 40 de ani si luna noiembrie nu mia venit menstruatia trebuia sa imi vina pe 10 ale lunii, am intrat in panica si am dacut 3 teste de sarcina in timp de 8 zile si toate au iesit negativ, am mers la un control ginecologic si mi-a recomandat utrogestan 100mg cate o pastila pe cale orala timp de trei zile si inca nu s-a intamplat nimic/? ma intreb oare medicul mia dat o doza prea mica de utrogestan? spuneti mi ce sa fac?sunt disperata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ciclul de două ori pe lună
  •