Ciclu care intarzie

21-01-2007
mihaelena31
Nu este medic/terapeut
mihaelena31
Buna ziua ma numesc mihaela si am si eu o problema as dori un raspuns cat mai clar si cat mai rpd:
Inainte sa mi incep viata sexuala aveam ciclul periodic de cand mi am inceput viata sexuala cilcul isi schimba aproape luna de luna ziua.
Si ultima dat s a intamplat, ca de aceea m a facut sa va scriu, prietenul meu a fost plkt vreo 5 luni knd a venit acasa am fost si am facut dragoste, ciclul iar mi a intarziat adik pana sa vina el acasa imi venea pe data de 6 si acum suntem in data de 21 si tot nu a venit, FOLOSESTE PREZERVATIV, niciodata fara.
Este normal cea ce se intampla si dak da dece ?
Va multmesc mult de tot aspt raspusul dumneavoastra.
3 comentarii
0
22-01-2007, ora 00:00
cryss26buc
Nu este medic/terapeut
cryss26buc
Din cate imi dau eu seama pt ca asa am pazit si eu poate fi o dereglare hormonala sau chisturi ovariene.Du te la un ginecolog si fa ti un control este mai sigur asa.Mie mi s a dereglat rau de cand numai sunt virgina, imi vine ori rar ori prea des si abundent cu dureri, parul imi cade si se ingrasa repede, m am cam ingrasat si toate astea din cauza chisturilor.
0
05-07-2011, ora 13:21
danet
Nu este medic/terapeut
danet
Buna..am facut sex protejat cu partenerul meu..tot actul sexual a fost protejat nu a fost nimic in neregula..dar ciclu menstrual trebuia sa imi vina pe data de 1 si astazi suntem in 5 si nu mi-a venit.poate fi vorba d o sarcina? va rog un raspuns:(
0
14-07-2011, ora 01:30
ayiram22
Nu este medic/terapeut
ayiram22
buna ! poate ma poate ajuta cineva, am 25 de ani si sunt foarte ingrijorata, am avut prima menstruatie la 11 ani si toate bune si frumoase pana pe la 18 ani cand nu mi-a mai venit regulat, adica imi venea o luna cealalta nu pana nu mi-a mai venit deloc, am mers la doctor am fost internata la endocrinologie si am facut analize hormonale am facut chiar si cariotip, insa nu mi-au dat nici un diagnstic ci mi-au dat sa iau anticonceptionale, le-am luat mi-a venit menstruatia insa daca opream nu imi mai venea, m-am oprit sa mai iau anticonceptionale deoarece nu ma mai simteam bine plus am luat multi ani, si nu mi-a mai venit menstruatia, am mers la ginecolog si i-am spus problema mea si sa uitat pe analize si mi-a spus ca ceva nu e in regula ca analizele hormonale pareau ok dar cariotipu nu, in cariotip era mentionat ca, cromozomu X prezinta o deletie si cica s-ar bate in cap cu analizele, asa ca am facut alt cariotip, astept rezultatele sunt foarte speriata sa nu fie ceva grav sa nu fie ceva de natura genetica, am citi mult pe net si imi este frica ca nu cumva am sindromu turner, daca ma poate ajuta cineva as fii foarte recunoscatoare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: