Cianoza peribucala dupa efort. Normal?

20-02-2010
imeon
Nu este medic/terapeut
imeon
Buna. Am 33 ani si duc o viata relativ sanatoasa, greutate normala. De doua zile m-am apucat de alergat, si am observat ca dupa efortul alergarii, aprox 30 min, pielea din jurul gurii devine cianotica, buzele oarecum amortite, in contrast cu restul fetei, care se inroseste si transpira.
Este normal acest lucru dupa un efort prelungit, sau e posibila o afectiune cardiaca?
Nu am nici un alt simptom sau semn, nu sufar de nici o afectiune cronica. Nu am malformatii cardiace congenitale. Analizele uzuale le-am facut de vreo 7 luni ultima data, au iesit ok.
Va multumesc.
1 comentarii
0
20-02-2010, ora 00:32
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna Imeon, ai din fericire pt. tine caracteristicile tipice ale unui singur remediu homeopat si care daca il iei odata vor elimina probelemele pe care le ai. Pot alege intre a te duce la un medic homeopat si dai 90-200 de lei...ori iti spun eu numele remediului. Iti spun din experienta ca la medicina clasica nu ti se va descoperi nimic cu toate analizele facute, si te vor invinui ca simulant. Cauza problemei este in sange si nedepistabila in medicina si astfel de cazuri sunt nerezolvabile si se intalnesc foarte des. Aici in forum au intrat de cand sunt eu aici peste 40 de oameni cu probleme similare cu ale tale si recunosc acest remediu de la o posta atunci cand este descris cum trebuie. Daca cardiologii ar invatata sa recunoasca simptomele acestui remediu homeopat ar vindeca peste 50% din pacientii pe care ii trateaza in zadar.
Ai ceva cu siguranta insa ce ai este vindecabil numai cu homeopatia. Asculta de iti spun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.