Chiuretaj dupa avort spontan si manifestari dupa

18-01-2010
andreea2401
Nu este medic/terapeut
andreea2401
Buna ziua.
Luna trecuta am avut bucuria (pentru o scurta perioada) de a fi insarcinata. La 4 saptamani de sarcina, pe 28 decembrie am inceput sa am sangerari motiv pentru care am ajuns de urgenta in spital, unde dupa mai multe examinari si analize am fost programata pentru a doua zi la chiuretaj deoarece pierdusem sarcina...Pe 29 asadar am fost chiuretata, dar am mai fost tinuta sub observatie o zi in spital fiind suspecta de extrauterina...Sarcina era prea mica si nu s-a vazut la ecograf in uter...dar au vazut ceva pe ovarul drept (unde am si un chist) dar doctorii nu se puteau pronunta ce este.
La o saptamana dupa chiuretaj mi-a venit rezultatul de la biopsie: sarcina fusese in uter si mi-a fost depistata si o infectie. Din fericire dupa chiuretaj am luat antibiotice (ampicilina) si m-am recuperat cred eu repede..
Problema mea e urmatoarea: cand m-a externat, doctorul mi-a spus ca prima menstruatie ar trebuie sa apara dupa 30 de zile. Eu am sangerat dupa chiuretaj 6 zile, dupa care am fost ok o perioada. Am mai avut intr-o zi niste secretii albicioase dar cu foarte putin sange in ele, dupa care iar am fost ok o perioada.
Pe 16 ianuarie m-am trezit cu dureri menstruale dupa care am inceput sa am sangerari ca la menstruatie..Eram convinsa ca mi-a venit mai devreme, dar spre seara deja nu prea imi mai curgea nimic, ca a doua zi dimineata sa imi curga foarte putin si mai maroniu si gata. Azi s-a mai desprins ceva maroniu mai vascos, ca niste chegulete...
As vrea sa stiu daca toate aceste manifestari sunt normale.. M-am programat la medic dar pana ma vede as dori totusi o parere aici. Va multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.