Chist ovarian drept

02-05-2014
mariaGEO
Nu este medic/terapeut
mariaGEO
Buna ziua. Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 4 aprilie. Pe 21 aprilie mi-a venit din nou. Mentionez ca nu am avut probleme vreodata cu dereglarea ciclului, intotdeauna mi-a venit la timp. Cu o saptamana inainte de a-mi veni pe 21, am avut niste dureri groaznice in partea stg si partea dr jos cu iradiere in umarul drept. Am luat o aspirina, ca nu am avut altceva la indemana si mi-a trecut in 15 minute durerea. Pe 25 aprilie am fost la un ecograf. Doamna dr. mi-a spus ca am un chist ovarian drept de 3, 8cm / 2, 8cm. Dansa nu mi-a dat niciun fel de tratament, mi-a spus ca e posibil sa se elimine la urmatorul ciclu, dar m-a trimis la o alta dna dr pt un eventual tratament. Nu am fost, am zis ca mai astept o luna si sa merg din nou la ecograf. Intre timp iau tinctura de marar, am citit pe internet ca ar fi buna pentru astfel de probleme. Intrebarea mea este daca, chistul meu este mare si ar trebui sa-mi fac griji? La cate zile ar trebui sa merg la eco dupa menstruatie?
1 comentarii
0
14-05-2014, ora 15:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Puteti merge din nou la ecograf si in urma ecografiei veti afla daca mai exista chistul. De asemenea este recomandat sa faceti si un control ginecologic.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.