Cheag de sange in gura dimineata

04-09-2012
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
Buna ziua, azi dimineata m am trezit in gura cu un cheag de sange de marimea unei unghii. Nu pareau sa sangereze gingiile. Nu am niciun alt simptom, nu greata nu altceva. De obicei in nas am cruste sangerii dimineata ceea ce ma face sa cred ca au legatura aceste doua probleme. Rar ma doare si in gat dimineata. Duminica m a durut capul dar eu am frecvent migrene si dureri sinusale. La ce medic sa merg? Precizez ca am 27 ani, nu beau, nu fumez, iau pastile doar ptr cap din cand in cand, nu sunt grasa, fac sport si mananc destul de sanatos, fara prajeli si altele.
2 comentarii
0
04-09-2012, ora 08:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
incepi cu un medic ORL..care tre sa examineze si Rinofaringele
si sa.ti administreze tratament pentru mucoasa nazala sa se refaca sa nu mai faca cruste
0
10-09-2012, ora 17:48
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
Ca raspuns la problema de saptamana trecuta: am fost la medic si analize. Am facut hemograma, crp, fibrinogen, transaminaze, frotiu de sange periferic - absolut toate in limite normale. mi s-a zis sa pun in nas sterimar sau apa de mare in orice forma, dar nu mi se pare ca ma ajuta si crustele se fac la fel...poate trebuie sa mai treaca timp sa vad efect.
o cunostiinta mi-a spus sa iau tantum protect...ca ajuta dar nu stiu sigur.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.