Ceva la cap?

07-10-2014
varsator1974
Nu este medic/terapeut
varsator1974
Buna ziua. de trei nopti nu am adormit deloc, pulsul il am cand peste 120 pe minut cand 50-60, la intervale foarte scurte, mi-a amortit mana dreapta, am o durere foarte tare ceafa si in partea dreapta a capului, am ore intregi cand incep sa vad in ceata, intermitent, tremur necontrolat cand vreau sa scriu sau sa fac un lucru delicat sau chiar in continuu fara motiv. Ce fac? Ce este?
2 comentarii
0
09-10-2014, ora 13:43
Psiholog Camelia Ioanas
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Camelia Ioanas
Intrebarea din titlu sugereaza ca va ginditi la o abordare psihologica. Ati chemat salvarea? Ati fost la consult medical? Ati mai avut probleme de acest tip? Daca da, cit de des?
Este nevoie sa efectuati investigatii medicale amanuntite, pentru a vedea daca este ceva in neregula in corpul dumneavoastra si abia apoi sa ne adresam chestiunilor de "la cap" - care pot fi atacuri de panica, anxietate generalizata, etc.
Acum cum va simtiti? S-a imbunatatit ceva in starea dumneavoastra?
0
10-10-2014, ora 04:01
varsator1974
Nu este medic/terapeut
varsator1974
Multumesc mult de raspuns. Am fost la urgenta si se pare ca am probleme cu glanda tiroida si am cordiol la inima, asta nu stiu ce inseamna. Nu, nu mi-am revenit, mi-a doar glucoza cu nu stiu si mi-a dat sa iau medicamente concor de 5mg. Mai trebuie analize facute. Dar ce ma fac, nu am dormit maine ma apuca iar si iar.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •