Ceva alb in ureche.. o fi otita?

15-05-2010
Adi C.
Nu este medic/terapeut
Adi C.
Buna! In ultima vreme am probleme in mod frecvent cu urechea dreapta, otita externa. Vineri dimineata m-am trezit cu urechea infundata, am incercat sa o desfund cu putina apa oxigenata, dar nu a mers. Mi-am cumparat AudiSpray de la farmacie si am incercat, dar tot nu am reusit sa imi desfund urechea. Cred ca am din nou otita. Mi-am reluat tratamentul de ultima data cand am avut otita cu Ciplox si Clotrimazol. Nu aud absolut deloc cu urechea. In interiorul urechii se vede ceva albicios, care blocheaza interiorul urechii. Ce parere aveti? Poate fi otita? Ce tratament as putea urma sau ce sa fac ca sa aud cu urechea? Multumesc mult, astept un raspuns.
5 comentarii
0
15-05-2010, ora 22:45
Adi C.
Nu este medic/terapeut
Adi C.
Am si o poza, in care se vede chestia alba din ureche, dar nu stiu cum o pot pune aici sa se vada... ?
0
15-05-2010, ora 22:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poza o trimiti pe mail
0
15-05-2010, ora 23:22
Adi C.
Nu este medic/terapeut
Adi C.
V-am trimis poza... Astept un raspuns de la dvs. Multumesc anticipat !
0
15-05-2010, ora 23:23
Vivi_38
Nu este medic/terapeut
Vivi_38
Buna seara tuturor! Am o intrebare, daca stie cineva, daca a mai patit cineva asa ceva. In luna ianuarie 2010 am ajuns cu mama la spitalul Folreasca pentru ca acuza dureri lombare. La camera de garda au descoperit printre altele ca are 7.8 hemoglobina. Cu greu, cu insistente, mama a fost internata pentru mai multe investigatii, dupa cateva zile am aflat ca este suspecta de mielom multiplu. Am fost sfatuiti sa mergem la spit. Coltea sau la Fundeni. Am ales spit. Coltea unde au fost facute investigatiile pt. mielom multiplu. ( punctie, etc). Dl. dr. a spus ca este exclus diagnosticul de mielom multiplu, ca mama are o infectie urinara devenita cronica sau ceva de genu... si ca durerea trebuie cautata la reumatologie. Timp de 4 luni ne-am plimbat prin spitale pentru ca mama nu avea un diagnostic pentru acea durere, A repetat RMN-ul si s-a descoperit o fractura si mai multe tasari la vertebre, a facut si vertebroplastie la 3 vertebre, in fine... cu toti medicii cu care am vorbit ne-au spus ca nu are cancer. La penultimul spital, (de nefgrologie) ni s-a spus de catre medicul nefrolog ca are mielom multiplu si ni s-a dat trimitere la spit. Fundeni unde, intradevar i s-a pus acelasi diagnostic. Este posibil ca acest tip de cancer sa nu fie depistat intr-o sectie de hematologie? Mama a suferit enorm in tot acest timp, cu dureri ingrozitoare si cu toate afectiunile pe care le da acest mielom, incepand cu rinichii, anemie, tasari vertebrale, pumni de medicamente date de catre medici pentru durere care i-au afectat stomacul, etc. As vrea sa stiu daca e vorba de indolenta, neglijenta sau e normal sa nu se descopere intotdeauna. Va multumesc. Sanatate!!!
0
16-05-2010, ora 00:50
Adi C.
Nu este medic/terapeut
Adi C.
Domnule Dr. Flueraru Valeriu ce credeti ca am? S-ar putea sa fie otita? Sau ce...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.