Cerazette si scurgeri maronii-rosiatice

29-12-2012
anca 22
Nu este medic/terapeut
anca 22
buna ziua, am inceput cerzette de 16 zile si ieri am observat niste scurgeri maronii si rosiatice nu sunt abundente dar am dureri abdominale ca la ciclu menstrual desi ciclu am avut luna aceasta, ce poate fi?astept cu nerabdare un raspuns.multumesc
6 comentarii
0
29-12-2012, ora 14:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De ce trebuie sa inghiti tu tot felul de chimicale si sa te dereglezi hormonal in loc ca el sa te respecte si sa foloseasca prezervativ ?
0
29-12-2012, ora 16:02
anca 22
Nu este medic/terapeut
anca 22
ai dreptate dar nu prea suport prezervativul si nu prea am si in el asa incredere.
0
29-12-2012, ora 17:58
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nici nu cred ca ai voie sa iei medicamente in timp ce alaptezi.
Vorbeste neaparat cu un medic pt. bebelus.
0
29-12-2012, ora 18:01
anca 22
Nu este medic/terapeut
anca 22
Cerazette mi-a recomandat ginecologul ca sunt cele mai indicate in timpul alaptarii, mersi
0
29-12-2012, ora 18:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nici o chimicala din lume nu cred ca poate fi indicata in timpul sarcinii si alaptarii, chiar daca doctorii le recomanda pentru ca se excreta in laptele matern.

Nu puneti placerea mai presus de sanatatea bebelusului, caci tot dumneavoastra va veti confrunta cu problemele ulterioare de sanatate care vor aparea.

Daca va uitati cu atentie pe Homepage, mai este un caz al unei doamne care a luat Duphaston in timpul sarcinii, tot la indicatia ginecologului si acum fetitei i-au crescut sanii. Nu stiu incotro sa mearga cu ea la un an si, cat are.
0
29-12-2012, ora 18:40
anca 22
Nu este medic/terapeut
anca 22
Tot prezervativul e la putere chiar daca nu e asa placut.ma gandeam sa le opresc dar nu stiam ce sa fac. multumesc pentru sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  • Durere de burtă
  •