Centrum cardio

20-04-2012
Artemis90
Nu este medic/terapeut
Artemis90
Buna ziua!

Tatal meu in varsta de 64 de ani care a suferit acum 2 luni un AVC ischemic, are colesterolul 370 iar glicemia 150, sufera de cardiopatie ischemica. Urmeaza tratament pt colesterol cu Sortis. Mai ia Tenox, Enap, Gingium si Aspenter.

In urma regimului strict se simte cam slabit si m-ar interesa daca ar putea lua ca supliment Centrum Cardio.

Multumesc!
2 comentarii
0
22-04-2012, ora 13:00
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Tatal meu a suferit si el un AVC in 6 martie, minor si e drept la o varsta mai inaintata.. S-a refacut repede, a stat in spital doar o saptamana si acum duce o viata, , normala" S- aconfruntat si el cu aceasta stare de slabiciune, care apare la majoritatea pacientilor cu AVC. Eu am monitorizat zilnic de trei ori - dimineata, la pranz si seara - in aceleasi conditii si la aceeasi ora TA si am descoperit ca in urma schimbarii tratamentului, tensiunea arteriala era unerori si 11/7 si asta ii dadea starea de slabiciune. Din cate mi s-a explicat dupa un AVC., medicii recomanda o TA de 14/8, ptr o buna irigare cerebrala. Deasemenea mi s-a recomandat si o vizita la psiholog, AVC-ul poate afecta psihic persoana si este absolut normal, doar intelegi cat de repede si neasteptat poti muri( afirmatia tatei).In ceea ce priveste medicamentul, trebuie sa cereti parerea neurologului care il are sub control, in cazul meu care si eu sunt o hipertensiva, cardiologul m-a atentionat ca uneoro B-urile pot ridica TA.
Sanatate.
0
29-07-2013, ora 11:01
qwerty123
Nu este medic/terapeut
qwerty123
Operatie de schimbare a AORTEI costuri
cat ajunge o operatie la Spitalul Fundeni Bucuresti, unei persoane de 65 de ani. cine stie, va rog umpic de ajutor !
stie cineva ??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.