Ceata pe ochi

03-04-2012
dea20
Nu este medic/terapeut
dea20
Buna seara.
Va rog sa ma indrumati spre rezolvarea problemei cu care ma confrunt.
Am (cam de cand ma stiu) la perioade diferite de timp urmatoarea problema : mi se instaleaza o ceata pe ochi (exact ca atunci cand se acopera la televizor chipul cuiva pentru a nu i se divulga identitatea).Ceata dureaza cam 15-20 de minute dupa care dispare si urmeaza o durere cumplita de cap insotita de greata puternica (varsaturi).In anul 2001 mi-am pierdut cunostinta (nu stiu pentru ce perioada fiind singura acasa cand s-a intamplat), dar atunci cad am fost gasita am fost dusa de urgenta la spital, unde am fost internata pentru 2 sapatmanimentionez ca atunci mi s-au facut toate analizele, inclusiv tomograf, EEG...Nu mi-a fost gasita nici o problema.Doar un prolaps de valva mitrala (care nu explica ceea ce s-a intamplat).
Problema cu care ma confrunt este ceata aceasta puternica, care in ultima vreme, respectiv de cand sunt insarcinata, s-a accentuat.De exemplu, in ultimele 3 sapatmani am avut aceasta 'ceata' o data pe saptamana.
Am si ochelari.Atunci cand mi i-am facut am mentionat problema cu care ma confrunt.Am facut si fund de ochi si tensiunea oculara.Raspunsul a fost ca inafara de faptul ca am nevoie de ochelari (0, 5 si 0, 25) nu este o alta problema.
Inteleg ca ma confrunt cu acceasi problema ca si utilizatorul 'Robertdragon' care a postat acelasi tip de problema in luna noimebrie 2011.
Va rog sa ma ajutati.
1 comentarii
0
06-12-2017, ora 22:50
sinc
Nu este medic/terapeut
sinc
Parerea mea, este migrena cu aura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.