Ceafa intepenita

04-07-2011
razvici
Nu este medic/terapeut
razvici
Buna ziua,

Vineri seara am ramas cu ceafa pe partea stanga intepenit. Am vorbit cu medicul de familie care mi-a recomandat midocal 1/zi. Duminica am scapat de aceasta problema dar junghiul s-a dus mai jos aproape de omoplat.
Va rog sa-mi spuneti ce pot face in aceasta situatie.
4 comentarii
0
04-07-2011, ora 20:08
stilnox
Nu este medic/terapeut
stilnox
Procedeele pentru umar intepenit
0
05-07-2011, ora 11:39
razvici
Nu este medic/terapeut
razvici
buna ziua,

acum am ramas cu o durere in umarul stang.
0
16-07-2011, ora 09:54
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Eu mi-am rezolvat o anchiloza de articulatie scapulo-humerala (la umar) cu argila, adica am baut apa de argila 2 zile, doza cam 60 g/zi. M-am alcalinizat si am neutralizat acizii din acea articulatie.
0
16-07-2011, ora 10:06
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
De data recenta: am avut dureri f. puternice la un calcai - la calcaneu, cred ca a fost un cioc, sau poate doar aponevroza plantara inflamata.
Cam in 2 luni am scapat aproape total de durere, prin aport de apa de argila, dar cu doze mari, cam 50 g argila, in 500 ml apa, dimineata inainte de masa. Am consumat 1.5 kg argila de atunci. Plus Maganghinar si ceva tinctura de Branca ursului si CoQ10 in ulei de catina.
Aceasta coenzima este secretata in cantitati scazute de cei cu afectiuni si in plus am vrut sa-mi completez aportul de enzime, care este f. scazut datorita faptului ca alimentele sunt preponderent procesate termic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să-ți relaxezi rapid gâtul
  •