Ce tratament sa mai urmez?

05-04-2010
emre29
Nu este medic/terapeut
emre29
AM 35 ani...de trei luni ma confrunt cu urinari dese, pe timpul zilei, dureri in scrot-care in ultima vreme s-au acutizat, scurgeri de lichid prostatic, incolor si abundent, mai ales dimineata. Am facut analize ptr Chlamydia si Mycoplasme, uroculturi.totul negativ.Am consultat 3 medici urologi...2 au spus ca totul este in valori normale...nimic la vezica, rinichi, testicule, prostata.doar unul singur mi-a spus ca am prostata marita si vede ceva calcifieri.mentionez ca nu pot scapa de durerile de testicule.( mi s-a spsus ca nu am epidimita, tumori, etc).Singurul tratament pe care l-am primit a fost : CIPRINOL- ciprofloxacina- 500 mg/ de 2 ori pe zi, timp de 1 luna de zile, vitamina E
forte si INDOMETACIN -supozitoare...am urmat 10 zile acest tratament...dar fiind disperat ca nu vad ameliorari, am schimbat pe ZANOCIN 200 mg/de doua ori pe zi o pastila, timp de 15 zile.sunt disperat ca nu vad nici o ameliorare.durerile s-au acutizat si am inceput sa urinez mai des din nou.cu ce sfat ma puteti ajuta..? Am uitat sa mentionez ca am facut inainte de aceste simptome, o serie de injecttii cu Ampicilina si Gentamicina, ptr gat.se poate sa se fi coborat infectia spre zona genitala sau poate fi o BTS ?
2 comentarii
0
06-04-2010, ora 20:39
rosca_carmen
Nu este medic/terapeut
rosca_carmen
Buna seara, am 33 de ani si de 3 ani fac o infectie...Candida, de care nu pot sa scap.An urmat un tratament, dar la interval de doua luni apare iar.
Poate ca nu urmez tratamentul corect sau...nu mai stiu ce sa zic.
Va rog sa ma ajuta-ti cu un raspuns.

multumesc anticipat.

o seara buna!
0
13-04-2010, ora 23:04
OTG080
Nu este medic/terapeut
OTG080
Fratilor, tineti cont de urmatorul aspect:
Daca aveti partener/ partenera stabil(a) este NEAPARAT NECESAR ca si partenerul/ partenera sa urmati acelasi tratament SIMULTAN. Degeaba unul se trateaza ca daca celalalt ramane purtator.:La urmatorul act sexual o furati inapoi. Fie ca e virus/ bacterie sau ce-o fi, dar ecu TRANSMISIE SEXUALA.

Si va sun din experienta. Dupa luni de tratament cu antibiotice diverse totul s-a rezolvat in 10 zile...cu acelasi tip de antibiotic dar lut simultan cu partenera.

MULT SUCCES!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.