Ce se poate sa am?

11-04-2008
anabella.
Nu este medic/terapeut
anabella.
buna ziua
mi-a intarziat ciclul 10 zile, ceea ce este anormal(cel mai mult mi-a intarziat 5 zile) si insarcinata nu am cum sa fiu deoarece prietenul meu m-a atins numai cu mana si am facut si 2 teste de sarcina ambele iesind negative.
sindromul premestrual este prezent(sani balonati, stare de nervozitate, oboseala), dar ciclul nu imi vine.
care este cauza?sunt foarte ingrijorata
9 comentarii
0
11-04-2008, ora 00:00
vikky
Nu este medic/terapeut
vikky
daca te-a atins numa cu mana asa cum zici atunci pentru ce ti-ai mai facut testul de sarcina?
0
11-04-2008, ora 00:00
anabella.
Nu este medic/terapeut
anabella.
pt ca am auzit o gramada de grozavenii si m-am gandit sa nu se fi atins el singur inainte si sa mai fi supravietuit anumiti spermatozoizi..am oroare de lucrurile astea
0
11-04-2008, ora 00:00
vikky
Nu este medic/terapeut
vikky
scumpa mea, tu mai crezi in mos craciun? Nu poti sa ramai gravida ca te face cu degetul. STAI LINISTITA !!!!! mai stai cateva zile si daca nu-ti vine ciclul dute la un ginecolog.
0
11-04-2008, ora 00:00
anabella.
Nu este medic/terapeut
anabella.
dar cat e normal sa intarzie?
0
11-04-2008, ora 00:00
vikky
Nu este medic/terapeut
vikky
sant cazuri cand intarzie si o luna. Motivele sant diverse. nu trebuie sa te sperii de fiecare data cande iti intarzie. Dar am o intrebare daca se poate, cati ani ai?
0
11-04-2008, ora 00:00
anabella.
Nu este medic/terapeut
anabella.
22, dar nu e vb ca sunt atat de naiva, dar am gasit cazuri pe net daca intri in cada unde a ejaculat un barbat poti sa ramai gravida...alt caz care sunt aberant
0
11-04-2008, ora 00:00
vikky
Nu este medic/terapeut
vikky
eu am facut baie intr-o vana unde au ejaculat 6 barbati, cum iti explici ca nu am ramas gravida?
0
11-04-2008, ora 00:00
oana220
Nu este medic/terapeut
oana220
eu am aceeasi problema ca a ta.si mie mi-a intarziat vreo 7 zile luna trecuta.am fost la consult ginecologic.am facut si o ecorgafie sa fiu sigura ca nu sunt insarcinata.mi s-a spus ca trebuie sa astepti pana la 12 zile.daca nu vine pana atunci ar trebui sa consulti un doctor.
eu am inceput sa iau o tinctura de la plafar special pentru reglamrea hormonilor si a ciclului.acuma trebuie sa imi vina miercuri. sa vad ce o sa fie.
daca vrei sa incerci ceva natural ai putea sa iei o tinctura de la palfar.nu costa mult si pentru ca e facuta din plante nu cred ca iti afecteaza prea mult organismul.
0
12-04-2008, ora 00:00
anabella.
Nu este medic/terapeut
anabella.
merci mult de sfat, o sa mai stau cateva zile si daca nu o sa incerc asta de la plafar
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • De ce întârzie menstruația?
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Simptomele premenstruale, o problemă de sănătate publică la nivel global
  •