Ce se intampla cu mine ?

06-01-2014
pupazica
Nu este medic/terapeut
pupazica
Buna ziua, am 38 de ani, trei nasteri, nici un avort si o sarcina extrauterina eliminata prin operatie, deci o trompa uterina este scoasa si una este legata. De vreo doua luni am inceput sa ma ingras, 7 kg in 3 saptamani, noaptea transpir enorm de mult, ma dor sanii, seara mi se umfla burta si ma balonez, iar ciclul menstrual imi vine cand de doua ori pe luna, cand o data la doua luni, cand numai putin, cand cheaguri de nu ma pot ridica din pat. Uit extraordinar, ma doare capul, nu mai am puterea pe care o aveam, obosesc repede. Dorm pe unde pun capul.Imi puteti spune ce se intampla cu mine ?
2 comentarii
0
07-01-2014, ora 12:55
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Din moment ce amândouă ovarele sunt inactivate, nu cred ca se mai pune problema ciclului. Aveţi o dereglare hormonală care dă aceste simptome iar complicaţiile ei creează sângerări. Este posibil să aveţi polipi intrauterini. Cel mai indicat lucru este să va consultaţi medicul de familie care probabil vă va da o trimitere către ginecologie şi/sau către endocrinologie. După ce aveţi un diagnostic, gama aceasta de afecţiuni poate fi rezolvată şi prin tratamente cu plante.
0
07-01-2014, ora 13:02
pupazica
Nu este medic/terapeut
pupazica
Multumesc pentru raspuns, nici nu stiam ca exista asa ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.