Ce se intampla cu mine?!

07-02-2014
raphael29
Nu este medic/terapeut
raphael29
Dupa ce asta vara m-am confruntat de cateva ori cu niste crize in care varsam continuu, eram molesit, nu aveam pofta de mancare si nu dormeam se pare ca acum am ramas cu niste urme care nu imi dau pace deloc.Spun asta pentru ca si acum, dupa aproape jumatate de an, mai adesea am ARSURI si probleme cu stomacul, in sensul ca ma doare, simt ca ma ustura.Bolboroselile am observat ca apar mai frecvent atunci cand mananc chestii gen prajeli, tochituri, dulciuri, pop-corn, chipsuri sau beau sucuri acidulate.Pe langa aceste simptome, mai am o problema ciudata:asta vara cand aveam episoadele acelea aveam si o stare de tremurat incontrolabil.
Acum insa simt un tremur interior continuu si de asemenea mi se 'zbat' anumite puncte din muschi.Pur si simplu stau in pat sau la tv sau oriunde altundeva si incepe gamba intr-un anume punct sa pulseze, de parca s-ar incorda.Trece gamba incepe coapsa si tot asa aceste spasme apar peste tot.
Va rog din toata inima sa ma lamuriti ce am ca este tare aiurea.Multumesc
2 comentarii
0
07-02-2014, ora 12:54
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Raphael

cred ca raspunsul este la tine in intrebare:si anume de la stomac ai toate acele stari(corpul tau si indeosebi stomacul tau reactio eaza la toatele acele prajeli, sucuri, cipsuri etc etc)inseamna ca trebuie sa treci pe o altfel de alimentatie(mai bogata in legume, frcute si carne bineinteles doar ca nu prajita in ulei.evita uleiul cat se poate de mult.si folosese ulei de masline doar la salate si atat)practic evita tot ceea ce ii face rau stomacului si treci pe o alimentatie cu mai multe vitamine(cred ca asta ii lipseste corpului tau)nu stiu cum stai cu circulatia sangelui, dar si asta are efecte adverse(aici trebuie sa faci mai multa miscare, un sport c eV a ca sa ai o circulatie sa sangelui cat mai buna)...daca mai persista acele stari, mergi la un medic si fa o serie de analize si atuncu o sa vezi exact daca suferi de ceva(sper sa nu fie gastrita...)o zi faina sa ai!
0
13-02-2014, ora 20:59
raphael29
Nu este medic/terapeut
raphael29
Analize de sange am facut si au fost ok.E aiurea ca in trecut puteam sa mananc orice, oricat si dupa un episod urat de 2-3 zile cu varsaturi si dureri de burta am ramas asa..Azi de exemplu nu mancasem nimic pana la vreo 14 si simteam o durere intensa la nivelul stomacului mai ales la palpare.Asta ma deranjeaza cel mai rau si arsurile mai ales cand ma intind in pat..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.