Ce se intampla?

05-10-2011
alexandra93
Nu este medic/terapeut
alexandra93
Mi-a venit menstruatia in data de 28 sept..adica miercuri si imi pare k este intr-o cantitate mai mica fata de cea dinainte...Inainte de a veni menstruatia cu cateva zile si pana luni inclusiv m-am simtit extrem de rau...am avut greturi...nu prea puteam sa mananc...ultimul contact sexual a fost la sfarsitul lui august.De atunci mi-a mai venit 1 data menstruatia, a fost normala.Duminica am inceput anticonceptionalele(mentionez k iau antic. de aproape 1 an) si precizez k a 2a zi (adica luni) mi-a fost extrem de rau.Mi s-a mai int sa imi fie asa greata cand le-am inceput.De ieri parca ma simt mai bine...greturile nu mai sunt atat de amplificate, mai am putine probleme cu mancatul dar da semne de revenire.Totusi imi este frica.Stie cineva ce poate fi?Si inca o intrebare.Cand pot face un test de sarcina?luand in considerare menstruatia...adica la cate zile dupa menstruatie?
11 comentarii
0
05-10-2011, ora 19:29
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
daca ti-a venit intr-o cantitate mai mica s-ar putea sa fi insarcinata si sa fi venit peste bebe... cel mai bine fa-ti un test de sarcina. dar totusi cum ai putea sa ramai insarcinata daca iesi anticonceptionale?
cand iti trece menstruatia?
0
05-10-2011, ora 19:31
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
ai cm regulat?
0
05-10-2011, ora 19:40
alexandra93
Nu este medic/terapeut
alexandra93
menstruatia mi-a trecut deja.de duminik asa...cm este regulat..si cred k din cauza pastilelor...este vreo anumita regula cu testul de sarcina?adik dupa cate zile dupa menstruatie trebuie facut?
0
05-10-2011, ora 19:42
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
nu. poti sa il faci oricand, la orice ora.
0
05-10-2011, ora 19:44
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
penultima data knd ai avut cm?
0
05-10-2011, ora 19:45
alexandra93
Nu este medic/terapeut
alexandra93
ok..multumesc..problema ar fi din luna august...am fost la plimbare prin parc si a trb sa imi iau o pastila cu apa de la tasnitoare.ea fiind mik nu mi-am dat seama dak s-a dus pe gat sau in tasnitoare.menstruatia care mi-a venit dupa ce am terminat pastilele acelea a venit la timp si normal.iar akm mi s-a int asta...st cam speriata
0
05-10-2011, ora 19:45
alexandra93
Nu este medic/terapeut
alexandra93
penultima oara a venit pe 31 august
0
05-10-2011, ora 19:50
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
deci nu stiu daca esti sau nu insarcinata, k am calculat si imi da data conceperii pe 14.09. Iar testul de sarcina este concludent din data 28.09. Deci da o fuga pana la farmacie si fa-ti un test. sa imi spui si mie rezultatul, k sunt ff curioasa. ;)
Sper k ti-am fost de ajutor... mult succes!
0
05-10-2011, ora 19:51
Karla2
Nu este medic/terapeut
Karla2
eu sunt insarcinata in 14 sapt, iar knd am aflat vestea imi venea sa plang de bucurie. si eu tot la fel am patit mi-a venit o luna peste bb. te pup!
0
05-10-2011, ora 19:53
alexandra93
Nu este medic/terapeut
alexandra93
multumesc...sper sa nu fiu...
0
05-10-2011, ora 19:54
alexandra93
Nu este medic/terapeut
alexandra93
felicitari...eu nu imi doresc sa fiu...iti doresc mult noroc si o sarcina usoara.te voi anunta cand voi afla rezultatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Sunt însărcinată?
  •