Ce sa iau pentru Helicobacter pylori?

03-08-2013
daciand
Nu este medic/terapeut
daciand
De curand am aflat ca sunt infectat cu niste paraziti giardia si am aflat ca am si helicobacter pylori. Am primit de la medicul de familie reteta cu mai multe medicamente, le-am luat pe toate, dar m-au tinut doar 5 zile chiar daca le-am luat cum trebuie. Nu stiu ce sa mai fac medicul a zis sa vin abia peste o luna dar eu am in continuare simptome specifice helicobacter, chiar daca in timpul tratamentului disparusera bubele au inceptu sa reapara, scaunul il am negru, ca smoala si de 2-3 ori pe zi. De ieri mi-a aparut si o inflamare la nivelul glandului penisului, o roseata, mi-a spus cineva ca e de la medicamente ca au fost prea multe, dar ma tem sa nu fie de la alte infectii.
Vreau niste sfaturi pentru ca helicobacterul uneori tine toata viata, nu inteleg de ce nu mi-a fost recomandat sa iau pe o perioada indelungata pentru ca au iesit clar la analize. Vreau niste sfaturi de la cei care au mai trecut prin asa ceva, ce medicamente sa mai cumpar pentru ca nu stiu ce sa mai fac cu problema asta si ce regim ar trebui sa tin.
1 comentarii
0
03-08-2013, ora 22:05
Remicade
Nu este medic/terapeut
Remicade
Ce medicamente vi s-au prescris si in ce cantitate ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Eficacitatea clariromicinei și levofloxacininei în tratamentul pentru Helicobacter pylori (H. pylori)
  • Scădere constantă a incidenței infecției cu H. pylori în întreaga lume
  • Infecția cu Helicobacter pylori determină o reducere a capacității cognitive
  • Mecanismul molecular prin care Helicobacter Pylori induce cancerul gastric
  • Influența infecției cu Helicobacter pylori asupra artritei reumatoide
  •