fac brusc diaree, insotita de dureri de stomac, greata si balonare

07-04-2014
llorellay
Nu este medic/terapeut
llorellay
Buna ziua. De vreo 2 ani, am o problema intestinala careia nu i-am dat prea mare importatnta pana acum: fac brusc diaree (1 singur scaun), insotita de dureri de stomac, greata si balonare. Pentru ca in ultimul timp starea s-a inrautatit, am facut analize de giardia, helicobacter, dar sunt negative. In timpul unei crize mi-au iesit si niste pete rosii pe stomac, care au trecut cu Dermovate unguent Ecografic totul e ok, dar nu pot descoperi cauza acestor probleme si ca urmare nu pot face nici un tratament adecvat. As dori daca puteti sa-mi sugerati alte analize/cauze ca nu stiu incotro sa o mai iau. Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
08-04-2014, ora 13:06
Frasia
Nu este medic/terapeut
Frasia
O vizita la gastroenterolog iti va rezolva problema e pacat sa suferi, poate fi un colon iritabil.Analiza de helicobacter se face si din fecale medicii considera ca este mai concludenta decat cea din sange.SANATATE.
0
08-04-2014, ora 13:19
llorellay
Nu este medic/terapeut
llorellay
Multumesc. La gastro am fost si mi-a rcomandat o endoscopie, dar am preferat sa mai astept si sa o aplic ca pe ultima solutie :). Voi incerca sa-mi fac helycobacterul si din scaun si eventual sa refac coprocultura. Eu am totusi senzatia ca e vorba de o bacterie sau asa ceva.Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar balonările?
  • Greața în sarcină
  • Diareea bebelușului
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •