Ce pot face? mi s-a montat o sonda urinara

04-08-2011
jegrasu
Nu este medic/terapeut
jegrasu
Am avut un accident destul de grav in urma cu 1 luna jumatate si a trebuit sa mie se faca operatie constient nu eram si de aceea mi s-a montat o sonda urinara. Dupa 9 zile mi s-a scos, nu a fost prea placut atunci, dar si mai neplacut este acum, ca a trecut o luna de atunci si cand urinez ma ustura de mor, iar erectie nu pot avea deloc. ma sperie cam tare treaba asta. Acum mentionez ca i'au niste antibiotice numite "ciprinol" de 2 zile, insa deocamdata nici o modificare. Va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine in legatura cu asta. De asemenea mentionez ca nu ma pot transporta pe picioarele mele (decat cu targa). Va multumesc anticipat si va astept cu raspunsuri.
8 comentarii
0
04-08-2011, ora 20:30
jegrasu
Nu este medic/terapeut
jegrasu
nu ma poate ajuta nime??? va rog frumos.
0
04-08-2011, ora 21:22
meryiob
Nu este medic/terapeut
meryiob
Buna,
Cu timpul o sa fie bine, deocamdata continua tratamentul cu ciprinol.
Te cred ca ai un discomfort, chiar si cand urinezi dar timpul le va rezolva.
S-ar putea sa ai o infectie urinara. Pentru asta ai trat. cu ciprinol.


Sanatate multa !!!!!
0
04-08-2011, ora 21:32
jegrasu
Nu este medic/terapeut
jegrasu
ms mult, insa infectia urinara poate avea legatura cu erectia??? sunt nedumerit si totodata ingrijorat. crede'ma. ms de raspuns incaodata si poate ma poti dumeri oarecum.
0
04-08-2011, ora 22:03
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Datorita sondelor, apar adesea infectii urinare, se face in principiu o urocultura, cu antibiograma, pt a vedea exact antibioticele la care bacteria respectiva este sensibila..Ciprinol daca ti l-a dupa ureche, este posibil sa nu fie eficient si sa-l iei degeaba..erectia s-ar putea sa fi avut de suferit din cauza infectiei..eu zic sa rezolvi problema urinara si apoi vezi pe partea sexuala..
0
05-08-2011, ora 11:37
jegrasu
Nu este medic/terapeut
jegrasu
ok am inteles multumesc mult.. dar se poate sa raman fara erectie din aceasta????
0
05-08-2011, ora 16:27
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Nu o sa ramai fara erectie.
Dupa ce tratezi infectia organismul tau va raspunde probabil normal la stimuli
0
16-08-2011, ora 07:57
jegrasu
Nu este medic/terapeut
jegrasu
Am terminat tratamnetul cu ciprinol de vreo saptamana, am fost la analize cu urina de acolo zicandu'mi ca nu am nici o infectie dar eu erectie tot nu am. ce pot face sau ce mai sfatuiti sa fac??? va multumesc si astept raspunsuri.
0
17-06-2018, ora 18:10
Kavi
Nu este medic/terapeut
Kavi
Sal stiu k postarea e veche dar asa am patit acum si eu dupa o fractura de sold ce ai mai facut tia revenit erectia?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: