Ce poate fi?

26-03-2008
SM
Nu este medic/terapeut
SM
Buna ziua,
Mi-a iesit pe piele cateva pete rosi de aprox 0, 5 cmc si altele mai mici si de forma rotunda. Ca si localizare sunt pe piept, pe spate, pe maini, sub brat. I-mi produc mancarimi de piele. Dermatologul mi-a dat XZENTIN (1/zi) timp de 10 zile si locoid - unguent. Am terminat medicamentele si nici un efect. Ma scarpin incontinu si petele nu se vindeca. Cu ce sa mai incerc? Rog raspuns si sugestii de medicamente.
Multumesc.
2 comentarii
0
27-03-2008, ora 00:00
ada_alexandra1
Nu este medic/terapeut
ada_alexandra1
buna ziua. in urma cu doua-trei zile am sesizat ca mi-au aparut niste pete rosi mici pe picioare. am crezut ca sunt un efect al epilarii dar dupa 2 zile mi-au aparut si pe maini si pe spate.acestea sunt insotite de mancarimi atat a corpului cat si a pielii capului. am fost la doctorul de familie acesta mi-a spus ca am varsat de vant si m-a trimis la spitalulo de boli infectioase pentru confirmare.acolo mi s-a relatat faptul ca nu am varsat de vant sau o alta boala infectioasa si m-a trimis la dermatologie.ei bine, dna doctor de acolo mi-a spus ca nu stie exact ce am dar ca nu e nimic grav si mi-a dat niste patile de alergie si un sampon de par. problema mea este ca petele se inmultesc, erup si se extind si in plus, nu stiu ce am pentru ca nimeni nu m-a lamurit. mai nou mi-au iesit cateva pete si in palme.fata nu este afectata. eu nu am avut niciodata probleme cu pielea.este posibil totusi sa fie varsat de vant desi doctorul a spus ca nu? nu stiu ce sa cred..v-as fi recunoscatoare daca mi-ati acorda un sfat. multumesc.
0
04-04-2008, ora 00:00
manuela37
Nu este medic/terapeut
manuela37
buna. eu zic ca cel mai indicat este sa mai mergi si la alte cabinete medicale(medici). nu lasa problema pe care o ai sa-ti afecteze mai tare sanatatea. multa bafta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.