Ce metoda de contraceptie pot folosi

23-06-2011
crista_basketbalista
Nu este medic/terapeut
crista_basketbalista
Buna ziua. Am si eu o mica problema.Prietenul meu nu poate folosi prezervativul.Nu suntem impreuna de mult timp dar mi-e frica de copii, mai ales, dintre toate problemele care pot aparea datorita relatiilor sexuale.Mentionez ca eu nu pot lua pastile(anticonceptionale), pentru ca urmez un tratament cu carbamazepina de 2 ani, si deocamdata doctorul imi recomanda sa continui.Acum, problema noastra cu prezervativele e simpla...nu putem duce la bun sfarsit actul sexual, trebuie sa incepem fara prezervativ, pt ca apoi prietenul meu sa -l foloseasca ca eu sa stau linistita. Mi-este foarte frica de o posbilia sarcina. Poate exagerez, dar vreau sa stiu cam ce am de facut. Va multumesc anticipat
2 comentarii
0
04-08-2011, ora 11:28
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
am auzit si eu de foitele chinezesti //// dar ina nu stiu dakasunt sigure.. ma interesez si eu... sid aka aflu ceva te anunt
0
19-11-2011, ora 21:41
Kappa_K
Nu este medic/terapeut
Kappa_K
Deci ori prezervativ, ori atnticonceptionale, altceva nu merge si o poti pati, deci ai grija
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul