Ce medicament anxiolitic e mai bun?

05-04-2015
Mirodenia3
Nu este medic/terapeut
Mirodenia3
Trec printr-o perioada foarte grea, unica mea ruda, mama e foarte bolnava si poate muri oricand, o grava boala de inima. Pe langa asta, s-au adunat in timp foarte multe porcarii stresante la maximum. As vrea sa iau un anxiolitic bun sa trabersez lin aceasta perioada. Nu in inconstienta ca mama are nevoie de mine...ma gandeam sa ma duc la spitalul 9 la medicul de garda sa imi prescrie. Dar as vrea sa stiu ce imi recomandati dvs. Am luat xanax in trecut, a fost ok dar intekeg ca da dependenta...
Multumesc.
2 comentarii
0
06-04-2015, ora 10:52
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Medazepamul, fostul Rudotel are aceasta calitate de a da detasare de evenimentele stresante, traumatizante, insa si el trebuie luat pe perioade scurte de 7-10-14 zile !
0
05-06-2015, ora 11:06
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Eu iau bromazepam pentru anxietate si e foarte bun, mi l-a prescris medicul...mai poti incerca si ceva de plante sau homeopate de genul nervocalmin(de plante) sau Sedatif pc (hmeopat), asta daca vrei ceva mai natural si fara reactii adverse.Sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • O aplicație pe telefon detectează anxietatea și tulburările dispoziționale la adolescenți
  • Stresul la locul de muncă
  • Cum se reactivează virusul herpetic în condiții de stres
  • Anxietatea și stresul cronic pot crește riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • Cum gestionăm stresul?
  •